USKUMATU! EESTI ON OLÜMPIAMÄNGUDEL riik number kaks

Olümpiamängudel võidab USA alati suurima arvu medaleid, ent kui võrrelda saadud medalite arvu rahvaarvuga ja selle järgi vaadata, millises riigis kõige rohkem medaleid inimese kohta tuleb, siis on näitajad hoopis teised. Eesti teeb selles võrdluses USA'le pika puuga ära ning põnevuse mõttes otsustas Inglismaa ajaleht The Guardian antud võrdluse põhjalikumalt ette võtta.

Olümpiamängudel võidab USA alati suurima arvu medaleid, ent kui võrrelda saadud medalite arvu rahvaarvuga ja selle järgi vaadata, millises riigis kõige rohkem medaleid inimese kohta tuleb, siis on näitajad hoopis teised. Eesti teeb selles võrdluses USA-le pika puuga ära ning põnevuse mõttes otsustas Inglismaa ajaleht The Guardian antud võrdluse põhjalikumalt ette võtta.

Mis täpsemalt tehti? Iga riigi võidetud olümpiamedalite arv jagati esmalt osaletud olümpiate arvuga, et selgitada välja keskmine medalisaak ning see arv jagati omakorda 2015. aasta riigi rahvaarvuga, et seada medalite arv täpsesse konteksti.

Tulemused olid järgnevad: kõige rohkem medaleid on selle arvestuse järgi võitnud Soome, teisel kohal on Eesti ja kolmandal Bahama. Soomlased on ühe miljoni elaniku kohta ühelt olümpialt võitnud keskmiselt 2,3 medalit ning Eesti puhul on see arv 2,29 ja Bahama puhul 2,06.

Veel mõned riigid ja nende näitajad antud uuringu kohaselt: Ungari (1,93), Rootsi (1,91), Valgevene (1,58), Bulgaaria (1,57), Jamaika (1,54), Sloveenia (1,53) ja Gruusia (1,36).

Pole mingi ime, et USA näitaja on sellise võrdluse põhjal vaid 0,29.

Kas sina jälgid suveolümpiamänge? Kellele pöialt hoiad?