USKUMATU: Noor Eesti tüdruk visati Balti jaama turuhoonest välja

USKUMATU: Noor Eesti tüdruk visati Balti jaama turuhoonest välja

23aastane Tallinna Pelgulinnas elav Anna visati Balti jaama uuenduskuuri läbivast turuhoonest välja. Siin on tema lugu:

“Jalutasin kodunt Balti jaama trammipeatusesse, kuhu tee peale jääb mulle Balti jaama turg. Suvel käisin sealt tihti head ja paremat värskete puu- ja juurviljade näol ostmas. Mõtlesin, et lähen ja kiikan sealt läbi, polnud kaua aega seal käinud ega näinud, mis seal veel muudetud on ja uueks tehtud on. Jalutasin ning nägin, et sinna on rajatud uus hoone, millel oli silt second hand pood. Mõtlesin, et väga kihvt, vana Balti jaama turg oli oma hilbupoodide poolest tuntud, sealt võis vahel tõelist kulda välja noppida.

Hoone oli seest tühi ja kõle: riiete väljapanek alles käis ning lagedatelt vineerseintelt vaatasid mulle vastu vaid Putini näoga T-särgid, millel ta palja ülakehaga karu seljas sõidab. Ilustamaks seda kõike, karjusid T-särkidelt ka kirjutised “RUSSIA”. Silmi imestusest hõõrudes võtsin välja telefoni, et sellest “Väike-Venemaa” külast pilti teha, kui tuli minu juurde üks naine, kes vene keeles kõvasti karjuma hakkas ja mind sealt välja viskas. “Piltide tegemine on siin keelatud, kuidas sa sellest aru ei saa. Kustuta see pilt kohe ära,” sain ma vaid aru.

Foto: erakogu

Igatahes eskortisid mind kiiresti ukseni see vanem naisterahas ning kaks nooremat meesterahvast. Lahkusin poest ühe pildiga Putini näoga T-särgist ja veidi väiksema uhkusega, kui mul sinna poodi astudes olemas oli.”