USKUMATU! Tuntud fotograaf leidis karjääri põhjast üles aasta eest vette kukkunud sõrmuse

USKUMATU! Tuntud fotograaf leidis karjääri põhjast üles aasta eest vette kukkunud sõrmuse

Tuntud Eesti fotograaf Egert Kamenik, kes on juhtumisi ka sukeldumisinstruktor, leidis hiljuti karjääri põhjast üles aasta eest vette kukkunud sõrmuse. Nimelt kaotas eelmise aasta maikuus üks Eesti mees ligi 5 meetri sügavusele veekarjääri oma abielusõrmuse. Ka pikad otsingud ei andnud tulemusi ja sõrmus jäigi kadunuks. 

“Olime möödunud aasta mais lastega rannas ja Viljar läks SUP lauaga sõitma. Järsku mees libises ja kukkus peadpidi veealla. Samal ajal tundis, kuidas abielusõrmus libises käest. Peaaegu viie meetri sügavusele. Meie peres valitses päris mitu nädalat väga kurb ja sünge meeleolu.

Otsisime sukeldujaid, helistasime erinevatesse keskustesse, kirjutasin abi saamiseks oma FB lehele, et leida tuttavate tuttavaid, liitusin detektoristide grupiga, ostsime endale üsna vinge veealuse detektori. Samuti otsustasime endale sukeldumiskoolitused teha, et sõrmust vähemalt kord aastas pulma-aastapäeval kahekesi otsimas käia. Kasvõi elu lõpuni. Iga aasta,” jagas naine kurba lugu. 

Sõrmust aitasid eelmisel aastal otsida nii vabasukelduja Kaspar Eevald kui ka Egert Kamenik. Kumbki meestest ei suutnud ehet leida, kuid viimane lubas, et nii ta seda asja ei jäta. 

Eelmisel nädalal oli abielupaar veekarjääri ääres käinud ning kohanud seal rutiinsel sukeldusringil olevaid päästjaid, kelle sõnul oli vesi klaarselge ja nähtavus lausa mitu meetrit. Seepeale kirjutas naine Egertile, kes sõrmust uuesti otsima tuli. 

“Täna tuli Egert taas. Meie uus pulma-aastapäev on peagi ukse ees. Viljar kutsuti tööle ja tal oli südamest kahju, et ise kaasa tulla ei saanud. Võtsin pisema poja ja sõitsime Egerti ja varustusega taas karjääri juurde.

Suuna andjaks oli Viljari möödunud aastal sõrmuse umbkaudse asukohaga äramärgitud kaart. Egertil läks seekord täpselt 64 minutit, kui kuulsin vee peal tema röögatust: “Juhhuuu! KÄES!”

Kui Viljar tuli töölt ja talle oma kaht kätt näitasin, mille mõlemas käes oli abielusõrmus ning küsisin: “Kas abiellume uuesti?”, vaatas Viljar vist lausa pika minuti mu mõlemat kätt ja ei saanud midagi aru. Kuni sai. Ma hakkasin nutma. Egert filmis kõike seda. Meie abielusõrmused on taas KOOS. Nii nagu meiegi. Alati.”