VAATA, KAS SINU ametikohal on palk tõusma hakanud

Millistel ametikohtadel on palk Eestis kõige rohkem tõusnud - teema, mis pakub huvi kõigile, keda huvitab raha. CVKeskus.ee ja Palgainfo Agentuur avaldasid tööturu-uuringu, mis näitavad, et levinud ametikohtade võrdluses on näiteks klienditeenindajate palgatasemed kasvanud kaks korda kiiremini kui õpetajate palgad.

Millistel ametikohtadel on palk Eestis kõige rohkem tõusnud? See on teema, mis pakub huvi kõigile, keda huvitab raha. CVKeskus.ee ja Palgainfo Agentuur avaldasid tööturu-uuringu, mis näitab, et levinud ametikohtade võrdluses on näiteks klienditeenindajate palgad kasvanud kaks korda kiiremini kui õpetajate palgad.

Levinud ametikohtade võrdluses on kõige kiiremini kasvanud klienditeenindajate ja autojuhtide palgatasemed. “Kui töötaja poolt saadav palga suurus ei taga piisavalt head toimetulekut, on ka tema lojaalsust tööandjal keerulisem kujundada ja veidi kõrgem palk meelitab töökohta vahetama,” kommenteerib Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder.

Klienditeenindajate brutopalga mediaan kerkis 704 eurole ja autojuhtidel 900 eurole. Kiirelt on kasvanud ka raamatupidajate palk, kus brutopalga mediaan on 1533 eurot. Tarkvaraarendajate brutopalk ületab küll 2000 euro piiri (2185 eurot), kuid palgamediaan on aasta võrdluses pisut langenud.

Hea uudis on ka see, et nõudlus töökäte järele on kasvanud pea kõikides valdkondades, mis omakorda suurendab ka palgasurvet. “2018. aastal avaldatud tööpakkumisi analüüsides näeme, et mitmetel ametikohtadel on avalikult pakutav palgalagi (kõrgeim palk, mida tööpakkumisel avalikult pakutakse) brutopalga mediaanist kõrgemal. See viitab asjaolule, et tööandjad proovivad töötajaid üle meelitada ametiala keskmisest kõrgema palgaga. Eriti tugevalt on taolist palgasurvet märgata müügi- ja IT-sektoris, kus näiteks tarkvaraarendajatele on tööandjad valmis pakkuma 2966-eurost brutokuupalka, kuigi ametiala brutopalga mediaan on tunduvalt madalam ja moodustab 2185 eurot,” ütleb CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. 

Foto: CVKeskus.ee