VÄIKEETTEVÕTJA EVELIN LIIVA üleskutse riigile ja rikastele

Buduaar

shutterstock

Väikeettevõtja Evelin Liiva avaldas hiljuti sotsiaalmeedias üsnagi mõtlemapaneva postituse. Nimelt kutsub ta inimesi üles märkama ja aitama neid, kellel on praegusel ajal väga raske. Seda läbi reaalsete, isetute sammude.

“Praegusel ajal on teada, et teatud sektoritel, ettevõtetel ja inimestel on raske, kohe väga raske. See kapp, kust süüa võtta, on tühi. Rahakapp on ka tühi. Ja siis on need asutused ja inimesed, kellel on kapid täis. Näiteks omavalitsustel on kapp nimega ilutulestik. Äkki jätaks sel aastal need kümnetes tuhandetes rahasajud ära ja suunaks raha neile, kelle kapid on tühjad mis tühjad,” kirjutab Evelin sotsiaalmeedias.

Ta jätkab: “Sponsorid, ma usun, tuleksid heategevusega veel suurema hooga kaasa.

Äkki jätaks sel aastal riigiasutused helde asutustesisese preemiasaju ära ja teeks abivajajatele toidupakid? Ostaks hoopis mõnele lapsele soojad ja paraja suurusega saapad?

Ehk oleks arukas abordivaenulikud sajad tuhanded teha hoopis medõdede juurde palkamise vahenditeks? Erasektoris on ju need medõed kõik olemas, ilukliinikutes, erakliinikutes jne.

Erasektor ja pillava käekirjaga riigiasutused, kelle suurejoonelised aastalõpupeod sel aastal peaks ära jääma, ehk suunaks need kümned tuhanded head tegema? Ühest tuhandest söödaks sada inimest päevas. Sada!

Aitaks kellelgi üürivõla ära maksta? Kellelgi ostaks paagi kütust täis ja kellelgi aitaks eluks vajaliku autoremondi ära maksta? Viiks hädas naabri ukse taha paki head ja paremat? Ja kui elad seal, kus hädalisi naabreid ei trehva, siis uuri maad, need kohad on ka olemas.

Ostaks paki kassi- ja koeratoitu või miks mitte alusetäie kassi- ja koeratoitu ja saadaks varjupaikadele? Ehk oleks aeg meil kõigil ühtse kambana PÄRISELT HOOLIDA? Oma kätega panna kokku toidupakk? Kallistada üksikut memme või taati? Tõusta diivanilt, mitte selleks, et nõtkel sammul treeningsaali või restorani astuda, vaid hoopis kodutute varjupaika või maapiirkonna toidupoodi?

Läbi reaalsete, isetute sammude.

Palun?”