VAIMSE MAAILMA ÕPILANE OLAVI: meil on siia ilma tulles oma eesmärk

VAIMSE MAAILMA ÕPILANE OLAVI: meil on siia ilma tulles oma eesmärk

Ilmselt kõik on kuulnud ütlust, et sa ei saa valida oma vanemaid ehk siis see pole sinu otsustada, millisesse perekonda sa sünnid, kuid tegelikkuses päris nii see siiski pole. Jah, teadlikult ei saa sa seda valikut teha, ent igal asjal siin maailmas on põhjus ja tagajärg ning igal inimesel on oma kindel eesmärk, miks ta siia maailma sünnib.

Ilmselt on kõik kuulnud ütlust, et sa ei saa valida oma vanemaid ehk siis see pole sinu otsustada, millisesse perekonda sa sünnid, kuid tegelikkuses päris nii see siiski pole. Jah, teadlikult ei saa sa seda valikut teha, ent igal asjal siin maailmas on põhjus ja tagajärg ning igal inimesel on oma kindel eesmärk, miks ta siia maailma sünnib.

Meditatsiooni ja vaimse maailma sügavamalt tundma õppimisega tegelev Olavi Uisk, kes peab oma parimateks õpetajateks dr Jaan Suurküla ning tiibetlast dr Nida Chengchangi, on seda põnevat teemat üsnagi sügavuti uurinud ning tal on ajapikku sellest ka oma nägemus kujunenud. Nimelt on ta siiral uskumusel, et mitte keegi meist ei sünni siia maailma suvalisel ajal ja kohas. “Me kõik valime hingetasandil oma vanemad ja meil kõigil on siia ilma tulles oma eesmärk. Ja see pole nii, et kui sa selles elus oma eesmärki ei täitnud, siis järgmises elus on sul uus eesmärk – seniks, kuni sa pole seda ühte ja ainsat eesmärki täide viinud, jääd sa surmade-sündide ringkäiku, ja olles läbinud õppetunni, saad sa edasi liikuda oma hingelisel arenguteekonnal. Kogu loodu, mis siin maailmas on, liigub teatud kindlates suundades ja sellest ei pääse,” tõdeb Olavi.

Oma eesmärgini jõudmine on keeruline, sest sündides ei anta meile ju kaasa juhiseid, et mida me siin elus tegema peame. Olavi nendib, et teejuhiks on siinkohal meie endi sisetunne. “Kirg eksitab inimest ja sisetunne on teejuht. Meie sisetunne on alati seotud südame toroidse väljaga, mis muideks on meie pea väljast 5000 korda tugevam. See on nii, nagu pühak Amma ütleb – selleks, et tõusta vaimselt ja jõuda oma nii-öelda juhisteni, mis aitavad oma eesmärki täide viia, pead sa kõigepealt kukkuma peast südamesse ja alles siis saad sa tõusma hakata ning seetõttu teed õigemaid valikuid, tänu millele hakkad liikuma oma elus õiges suunas, mis omakorda aitab jõuda oma eesmärgini siin ilmas.”

Väga oluliseks peab Olavi siin maailmas sellist iseloomujoont nagu seda on alandlikkus ning ta tõdeb, et paljudel inimestel on sellest mõistest vale arusaam. “Meie kõigi ühine eesmärk siia ilma sündides on teineteise alandlik teenimine, mis maakeeli tähendab lihtsalt isetust. Sõna “alandlik” tähendab paljudele aga hoopis alandamist ja see tundub neile vastuvõtmatu. Inimene, kes on oma sisemaailmas kaugemale arenenud, ärganud ja teadlik põhjusest-tagajärjest ning elab oma südame järgi, peab alandlikkust aga jällegi õnneseisundiks. See, et sa saad kedagi aidata ja läbi selle pehmendada ka oma eelmistest eludest kokkukuhjunud karmalist saatuseteed, ei ole halb. Me kõik oleme ise oma õnne sepad,” tõdeb ta.

Selleks, et olla õnnelik, ei ole vaja palju raha, uut suhet, pidevalt päiksepaistelist ilma, kinnisvara või uut autot, kuid miskipärast tundub see siiski tohutult raske. “Selleks, et inimene jõuaks iseendani ja suudaks vabaneda kire, ootuste ja unistuste mõttetasandi ja mõttemustrite harjumuslikest kihtidest, tuleb õppida mediteerima. Mõistus ei taha, et me elaksime hetkes ja tunneksime end Vabana. Kui sa oma elule mõtled, siis paned tähele, et sa oled pidevalt kas kinni oma minevikus ja analüüsid läbielatut või siis oled hoopis tulevikus ja planeerid kogu aeg midagi. Väga harva oleme me tõesti selles hetkes, mis on siin ja praegu. Armastada ja suudelda oma armsamat ei saa ju homme ega eile, vaid just siin ja praegu ja see peaks saama alguse inimesest endast. See ongi võti uksele, mis viib meid juhisteni, mis omakorda aitab meil jõuda oma sünni eesmärgini,” ütleb Olavi.

Just hetkes viibimine on see, mida me kõik õppida võiksime – see tunne on tegelikult lausa ebamaiselt eriline, ent paraku paljud lihtsalt ei oska seda tunnetada. “Kõige kummalisem tunne hetkes olles on võimalus valida vabalt oma meeleolu või seisundit, milles sa tahaksid see moment olla, sest hetkes olles vabaned sa minevikust ja tulevikust ning sa oledki just see, kes sa oled. Paljud ei mõista seda, kuid selleks on lihtne näide, kui sa vaatad TV-st saadet, mis ei meeldi, siis sa ju ei kannata hambad ristis, vaid võtad puldi, sulged TV või valid uue kanali, samamoodi saad sa teha ka oma mõtetetulvaga, hetkes olles võid peatada oma lõputu enamuses korduvate mõtete mõttevoolu, nautides vaikust ja südame häält (sisetunnet) või valid neid positiivseid mõtteid ja taotlusi, mida sa soovid väestada, luues sellega endale uut reaalsust. Valikud on sinu kätes,” tõdeb Olavi.

Olavi ütleb, et ta ei ole ühtegi teadmist erialaselt õppinud, vaid kõik on temani tulnud läbi meditatsioonide ja praktikate ning paljuski on teda aidanud õpetajad, kelle nimesid eelpool mainisin. 

Olavi on muuseas ka ülimalt populaarse Facebooki grupi “Rahvameditsiin ja teadmised” looja. 

Karin Karu