VALITSUS ANDIS uut infot seoses koroonapiirangutega!

Shutterstock

Valitsus.ee

Peaminister Jüri Ratas annab teada muudatustest seoses kontaktõppega - kus jätkub distantsõpe ja kus mitte!

Nimelt selgub, et uuel aastal taastub õpe suurenisti tavapärases vormis.

“Toetudes teadusnõukoja ja Terviseameti hinnangutele olukorra ning arengute osas otsustasime valitsuses toetada haridus- ja teadusministri ettepanekut taastada õpe järgnevalt:

HARJUMAAL JA IDA-VIRUMAAL

11. jaanuaril taastub kontaktõpe 1.-4., 9. ja 12. klassides. Teistes haridusastmetes 17. jaanuarini jätkub distantsõpe. Samaks ajaks pikenevad kehtivad piirangud sportimisele ja treenimisele, spordi- ja liikumisüritustele, spordivõistlustele, noorsootööle, huviharidusele ja huvitegevusele, täiendkoolitusele ja täiendõppele. Samuti erand piirangutes praktika, eksamite või testide tegemisele, hariduslikele tugiteenustele või konsultatsioonidele ja olümpiaadidel osalemisele.

MUJAL EESTIS

11. jaanuarist taastub kontaktõpe igas haridusastmes. Koolipidajad peavad rakendama haridus- ja teadusministeeriumi, terviseameti ning teadusnõukoja poolt ette nähtud meetmeid viiruse leviku pidurdamiseks. Seni jäävad kehtima praegused piirangud sportimisele ja treenimisele, spordi- ja liikumisüritustele, spordivõistlustele, noorsootööle, huviharidusele ja huvitegevusele, täiendkoolitusele ja täiendõppele.

Ülaltoodud otsused jäävad kehtima kui igal sammul jätkame pingutusi koroonaviiruse leviku peatamiseks. Kavatseme need taas üle vaadata tuleval neljapäeval, 7. jaanuaril.”