VALITSUS KEHTESTAB UUED PIIRANGUD: poed ja söögikohad nädalavahetusteks kinni

shutterstock

Buduaar

Valitsuse liikmed otsustasid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks laiendada olemasolevaid piiranguid toitlustuse- ja kaubandusettevõtete jaoks.

“Tänasel päeval oleme olukorras, kus koroonaviirusesse nakatumise langetamine ilma täiendavate piiranguteta ei ole võimalik,” nendtis peaminister Kaja Kallas.

Toitlustusasutustes ja kaubandusettevõtetes hakkab 6.märtsist kehtima 25 protsendi täitumuse piirang. Nädalavahetustel peavad kaubandus- ja toitlustusettevõtted olema suletud, argipäeviti peavad toitlustusettevõtted uksed sulgema kell 18, toidu kaasamüük jääb lubatuks. Avatuks tohivad jääda toidupoed ning esmavajalikud poed, näiteks apteegid ja prillipoed, samuti nn drive-in-müüki võimaldavad kauplused. Välimüügi aladele, näiteks turgudele, hakkab kehtima klientide hajutatuse nõue.

Alates 15. märtsist lubatakse õpilastel, kes teevad käimasoleval õppeaastal põhikooli lõpueksameid ja riigieksameid, kontaktõppele kahel päeval nädalas. Koolid peavad rakendama viiruse leviku ennetamiseks vajalikke meetmeid vastavalt haridus- ja teadusministeeriumi juhistele.

Spordivõistlused ja liikumisüritused on lubatud ainult professionaalsetele sportlastele ning erivajadusega inimestele on lubatud liikumisüritused. Estoloppeti suusamaratonide sarja Haanja maratoni, mis pidi toimuma 6. märtsil, korraldada ei tohi.

Uued piirangud kehtivad esialgu 28. märtsini.