VALLA AMETNIK pani toime metsloomi piinava teo eriti julmal viisil

VALLA AMETNIK pani toime metsloomi piinava teo eriti julmal viisil
pilt: Eestimaa Loomakaitse Liit

Ühe Kastre valla rebasepere jaoks kulmineerus eelmise nädala laupäev õõvastava piinamisega.

Lugu ise algas Eestimaa Loomakaitse Liidu sõnul tegelikult palju varem.

Nimelt kirjutab Loomakaitse Liit Facebooki keskkonda tehtud postituses, et kuu aega tagasi avastasid Kriimani Tarekese VKT ühe maja elanikud, et nende kuuri alla on samas külas ringiliikuv rebane pojad toonud.
“Nelja kutsikaga rebane toimetas hoolsalt ringi ja hoolitses kutsikate eest, kuni pisikesed olid nii suured, et hakkasid kuuri alt välja tulema. Rebaselaste elu-olu ja arengut oli pererahval tore jälgida ning iga päev tehti mõni armas foto ja video nende tegemistest. Kahjuks ei olnud rebaseid majutava pere naabrid sama meelt ning tundsid, et rebane koos kutsikatega pole teretulnud külaline nende õuel.”

Naabrid otsustasid leida mooduse, kuidas rebastest lahti saada. Et teised külaelanikud olid teadlikud sellest, et naabritele rebased ei meeldi, võtsid nad ühendust Eestimaa Loomakaitse Liiduga ning andsid teada, et rebasepere on ohus.

Eelmisel laupäeval otsustas Kambja valla ametnik Ilve Kahro koos mehega rebased kinni püüda. “Rebaste kinni püüdmiseks kasutati suurt lõkspuuri. Sinna sisse sattuski rebaseema. Üks poegadest saadi kätte võrguga.
Rebaseema vedeles puuris otsides meeleheitlikult väljapääsu ja rebasepoeg visati auto järelhaagisesse, kuhu hiljem lasti puurist ka rebaseema. Kaas pandi kindlalt peale ning asuti püüdma teisi kutsikaid. Me ei tea, kas mõni saadi veel kätte ja saame rääkida sellest, mida ise nägime,” kirjutab loomakaitse esindaja.

Samal õhtul sai loomakaitse kõne murettundvalt külaelanikult ja nii asuti kohe tegutsema, et uurida välja, mis rebastega juhtunud on. “Leidsime eest õuel seisva järelkäru ja õhtust sauna nautiva pererahva. Palusime avada järelhaagise katus ja haagise sisu ette näidata. Vaatepilt, mis avanes, ajas vihaseks ja nutma samaaegselt. Segaduses rebaseema kõndis närviliselt mööda käru ja selle taganurgas kössitas pisikene rebasekutsikas. Ei olnud neil vett ega toitu. Naabrite sõnul olid nad seal kinni olnud mitmeid tunde. Palavus, janu, nälg, hirm, õhupuudus … Võib ainult ettekujutada, mida need vaesed loomad tundsid.”

Kahrode pere olevat aga arvamusel, et nad ei ole midagi valesti teinud. “Lisati veel, et miks keegi ei mõista, kui palju nemad on kannatanud. Kannatamine seisnes siis ilmselt selles, et rebasepere vahel nende aeda eksis ja neil tuli pealt vaadata, kuidas pisikesed karvakerad lustlikult ringi jooksid.”

Eestimaa Loomakaitse Liidu sõnul olid Kahrod igati teadlikud ka sellest, et see, mida nad tegid, oli rangelt keelatud. “Vallas töötav ametnik võiks teada, et Eesti Vabariigis on taoline tegevus seadustega reguleeritud. Jääb üle ainult imestada ühe ametniku taseme ja suhtumise üle.”

Rebaseema hüppas haagisest kiirelt välja ning kadus kolmeks päevaks. “Pisikese väriseva kahe peopesa suuruse rebasekutsika viis liidu vabatahtlik süles tagasi kuuri juurde, kus see kiiresti oma pessa jooksis. Rebasepoeg ei üritanudki hammustada, sest tingimuste tõttu, milles teda hoiti, oli ta ehmunud ja apaatne.”

Juhtunust on teada antud ka politseile ning Keskonnainspektsioonile. Antud hetkel on kaks rebasepoega kadunud ja on selgusetu, mis nendega on juhtunud.

Eestimaa Loomakaitse Liit nendib, et Ilve Kahro on rikkunud mitut seadust. “Loodame, et sel korral pääseb õiglus võidule. Lootus sureb ju viimasena … ”

https://www.facebook.com/loomakaitse/posts/3527810107246529?__xts__[0]=68.ARB0lO6A51BHDGG8k3Y-wSSMeEpakfp4aXSTvkxtMp-bpj-9fFVtnWXZ9HwPTKkgKAN5JgYRjzbD3WJShJ_-8NW67nJD9m2WGo-mgcPLpUuClFsGZX2Kr6K59-1sjVFtkfV169sQwNmqWrErnX-lC51vWLX8rdU8nhfl_bxVJg1TOWMTmvWrwlQLwiy1xTliDyXmOYAaDxjU-OGzyPbPqOa2W24hlWmKihDqJlfpA8VSmlsxrlcnLHr2sPEo-0Cac768Dy9nOf5mre77o-kd8wZda9HRz9k8Wk8rP4OmtfhwTPB5T7a1DtD8diD7xhvfP8bp8L-8bftIzloKH8Bst6W4ag&__tn__=-R