VASTUKIRI POE JUHATAJALE: AGA MINA vihkan peenikesi!

VASTUKIRI POE JUHATAJALE: AGA MINA vihkan peenikesi!

Tere! Ma kaalun 85 kg ja olen 168 cm pikk ehk siis ma olen arvatavasti selline paks, keda teil Buduaaris hiljuti sõimati. Ainus erinevus on see, et ma ei tahagi kaaluda 55 kg. Olen alati pisut suurem olnud ja pean tunnistama, et kunagi, umbes 15-18 aasta vanuselt soovisin ka mina tõesti peenike olla. Olin ajupestud ja tundsin, et nii oleks elus kergem elada, kuigi ma isegi ei arvanud, et peenike on paksust parem või ilusam.

Pidasin poolteist aastat dieeti ja üritasin võrkpalli mängida, aga see ei teinud mind õnnelikuks… ega ka mitte soovitult saledaks. Paksus on tõesti teatud mõttes valiku ja elustiili küsimus, vähemalt enamikule paksukestele, just nagu peenikeseks olemine. Ainult et mõnel tuleb see kergelt ja mõnel väga raskelt. Kindlasti on ka neid, kes ei pea üldse pingutama ning kehakaal ongi alati kontrolli all. Minu puhul aga mängivad suurt rolli geenid ja elustiil. Kui oled lapsest peale saiakeste peal üles kasvanud, siis on vaimselt ja isegi füüsiliselt raske neist loobuda. Kuigi lapsena ma sporti ei teinud, siis see ei tähenda, et ma ei armastaks praegu liikuda. Käin iga päev jala tööle 3 km ja liigun ka töö juures ringi, sest olen lasteaias õpetaja.

Minu jutu põhiline soov oli see, et kõik need, kes võitlevad oma kehakaaluga, saaksid aru ühest asjast – kehakaal ei ole üldjuhul probleem, millest sõltub inimese õnn. Ka teiste suhtumine ei ole probleem, sest maailmas on väga palju imelisi inimesi, kes näevad ja hindavad eelkõige sisemist ilu. Probleem on see, kuidas sa iseendasse suhtud.

Ma ei tea, mis maailmas selle loo autor elab, kes kirjutas, et ta vihkab paksusid. Ilmselgelt on see tema mingi isiklik sisemine probleem, nii, nagu mulle ei meeldi alkohoolikud ja purjus inimesed – kardan neid, ei taha nende läheduses olla ja loomulikult ei võtaks ma neid ka kunagi tööle. Mulle võib tunduda, et alkoholi joomise majajätmine on sama lihtne nagu sulle saia- või kommisöömise lõpetamine, aga kuni ma ise pole alkohoolik olnud, ei oska ma päris lõpuni selle probleemi olemust mõista. Miks inimesed joovad, vaat ei tea. 

Rääkides peenikestest, siis üks tänapäeva ühiskonna veidruseid on just peenikeste seas eriti laialdaselt levinud – see on meeletu poseerimine, eksponeerimine ja iseendast piltide tegemine. Vot see on vaimne haigus, mis võiks vajada terapeudi juurde pöördumist.

Tahtsin ka veel öelda, et minu elus on kõik paksukesed vastupidiselt eelmisele arvamusele rõõmsameelsed, energilised ja lahedad inimesed. Erinevalt peenikestest meie võibolla et naudime rohkem elu ja seame endale vähem piire, keelde ja reegleid.

Tegelikult ma ei vihka peenikesi, see oli naljaga pooleks pealkiri. Aga ma tean paljusid peenikesi, kes on erinevalt paksukestest alati halvas tujus, tigedad ja ülbed. Nad tihti ületähtsustavad oma välimust ja neil on suhtumisprobleemid, mistõttu ei ole nad tööl kolleegidena kuigi kõrgelt hinnatud. Need on küll üksikud sellised, keda mina tean, aga huvitaval kombel on need kõik just saledad inimesed. Võimalik, et suurem osa nende elust möödub dieeti pidades ja end piinates ning seetõttu vaevlevad nad pidevalt paha tuju käes. Kui mul on valida, kas olla 85 kg ja elu nautiv naine või 55 kg ja stressis naine, siis ma eelistan esimest. Ma ei tule väitma, et kõik peenikesed on stressis ja söömata, aga arvatavasti on päris suur hulk selliseid, kelle ilusa keha saladus peitub pidevas kaalujälgimises. 

Paks ei ole võibolla tõesti nii ilus väliselt kui peenike inimene, aga ma ei olegi kunagi üritanud meeldida nendele inimestele, kes hindavad teisi inimesi välimuse järgi. Nii et armas poemüüja, mul on täiesti okei, kui ma sulle ei meeldi. Sina ei meeldi mulle ka, sa võid olla uhke oma saleda keha üle, aga see, mida ja kuidas sa kirjutasid, näitab, kui kasimata ja katkine oled sa seest!

Püüame elada nii, et puutuksime võimalikult vähe kokku. Mina ei tule sinu poodi ei tööle ega ostma ja sina ära too oma last minu lasteaiarühma. “Paksud ei saa endaga hakkama, kuidas siis peaks neile teiste eest hoolitsemist usaldama,” kirjutasid sa. Pea siis oma sõna ja ela selles maailmas, kus on kõik ideaalkaalus inimesed. Loodan, et see teeb su õnnelikuks. 

 

Buduaarile Meeli