VEEBIKONSTAABEL HOIATAB: Ryanairi kampaania on ohtlik petuskeem

VEEBIKONSTAABEL HOIATAB: Ryanairi kampaania on ohtlik petuskeem

Mõned päevad tagasi jagasid inimesed sotsiaalmeedias usinalt Ryanairi imeodavat pakkumist. Nimelt pakkus lennufirma sünnipäeva kampaania raames kõikidele kahte piletit vaid ühe euro eest. Kui miski tundub liiga hea, et olla tõsi, siis tavaliselt see nii ongi. Ka veebikonstaabel Maarja Punak hoiatab oma Facebooki lehel, et antud kampaania näol on tegu petuskeemiga. 

Viimasel paaril päeval on tulnud mitmeid küsimusi seoses Ryanairi kampaaniaga. Taoliste pakkumist puhul tasub alati teha taustakontrolli. Esiteks Ryanairi kodulehelt, kus selgub, et selle kampaania kohta ei ole ühtegi märget. Teiseks võib küsida firma kontaktnumbrilt infot. Ka selle tegi üks pakkumisest huvitatud inimene ära ja vastuseks sai, et Ryanair ei tea sellest kampaaniast midagi.

Kolmandaks tasub kontrollida lehe ajalugu Whois baasist, mis annab tulemuseks, et leht loodi kolm päeva tagasi ja on seotud Panamaga. Ryanairi kodulehe järgi asub peakorter Iirimaal, seega kampaanialehe viimine Panamasse oleks üsna kummaline otsus. Neljandaks võib guugeldada “Ryanair scam” märksõna ning otsingu tulemusse tuleb mitmeid teateid taolisest skeemist.

Eks neid ohumärke on veelgi, kuid usun, et enamasti nendest sammudest piisab petuskeemi avastamiseks. Mis antud juhul on oht? Krediitkaardiandmete edastamine võib kaasa tuua selle, et kaardi omanik jääb enda rahast ilma,” kirjutas konstaabel sotsiaalmeediasse ning soovitas kõikidel oma andmeid liiga kergekäeliselt mitte jagada.