VEGANID ARUTAVAD: mida teha mitte-vegan perekonnanimega?

Mida aeg edasi, seda populaarsemaks muutub veganlus ka eestlaste seas ning sotsiaalmeediasse on loodud ka üsnagi mitmeid gruppe, kus antud teemadel informatsiooni vahetatakse, nõu antakse ning kõigest muust veganlusega seonduvast räägitakse. Hiljuti tõstatati ühes Eesti Facebooki veganite grupis aga küsimus, mis tekitas koheselt arutelu: kuidas suhtuda perekonnanimedesse, mis oma tähenduselt ei ole vegan?

Kui näiteks on sinu perekonnanimi Kalamees või Kütt ja sa oleksid sajaprotsendiliselt vegan, siis mida sa teeksid – muudaksid nime või mitte? 

Kommenteerijate seas leidus nii neid, kes seda arulagedaks pidasid kui ka neid, kes kaaluks tõsiselt perekonnanime muutmist. 

Näiteks kirjutab üks: “Perekonnanimi ei tapa ega piina loomi. Minul poleks vahet, mis see on. See on kõigest tähtede rida ja ohtu kellelegi ei kujuta.”

Vastab aga teine: “Mina kaaluksin muutmist küll, pole ju vaja meenutust julmusest igasse päeva.”

Teema algataja selgitab veel pisut oma küsimust järgneva kommentaariga: “Veganism ei pea ainult tähendama loomsest toidust ja loomsest materjalist hoidumist. Vegan ollakse erinevatel põhjustel. Ja kuna leidub erinevaid põhjuseid, on ka erinevaid arvamusi. Kuna kalandus, küttimine ja muu selline ei ole vegan-tegevus, siis ootangi sel teemal erinevaid mõtteid,” põhjendab ta.

Humoorikama mõttelennuga kommenteerija ütleb aga: “Ma annaks kohe otsad, kui perekonnanimi oleks Kütt või Kalamees… Mine vaheta kindlasti ära, pane näiteks Kapsas, Peet või Küüslauk.”

Kuidas sina antud teemasse suhtud – kas vegan peaks oma perekonnanime ära vahetama, kui see pole vegan?