VENE TEATRIS ESILINASTUB IMPOSTRIX sündroom

3 kommentaari
VENE TEATRIS ESILINASTUB IMPOSTRIX sündroom

2. detsembril esilinastub Vene teateris midagi põnevat ja erilist. IMPOSTRIX SÜNDROOM (̶k̶o̶l̶m̶ ̶neli lugu) põhineb William Shakespeare’i, Lev Tolstoi ja Nikolai Leskovi teostel.

Kolm monoetendust eri žanrites ja erinevate näitlejaeksistentsivõimalustega. „Ma tahan näidata, kui mitmekülgselt andekad meie näitlejannad on. Samal ajal tahan uurida näitlejate olemust, mõista, mis on „näitlejaampluaa“ ja kas on võimalik sellest väljuda,“ räägib lavakava autor ja lavastaja Tatjana Kosmõnina.

Impostrix sündroomi nime all kirjeldavad psühhiaatrid seisundit, mille korral inimene ei ole suuteline oma teeneid ega oma võimeid objektiivselt hindama. Ta elab pidevas hirmus, et kohe-kohe ta „paljastatakse“. Sagedamini avaldub see sündroom naistel – mitte juhuslikult pole selle julge projekti tiim peaaegu eranditult naistest koosnev.

„Keskealise naise hirm (valjuhäälselt endast teada anda, oma arvamust avaldada, oma võimetele tähelepanu tõmmata) ja sellest hirmust ülesaamine on lavastuse inspiratsiooniallikas ja liikumapanev jõud,“ selgitab Tatjana Kosmõnina.

Peaosades Natalja Murina, Anna Sergejeva, Jekaterina Kordas, teistes osades Dmitri Kosjakov.  Esietendus on juba 2.detsembri kell 18.00. Sinna siiski pileteid saadaval enam pole kui mängukavaga saab end kursi viia SIIT.

 

Buduaar.ee