VIDEO: KÕNDIMISVÕIME kaotanud Madis võttis eesmärgi suvel kõndima hakata

VIDEO: KÕNDIMISVÕIME kaotanud Madis võttis eesmärgi suvel kõndima hakata

Madis Mark on Eesti noormees, kes 9-aastaselt sattus õnnetusse, mille tagajärjel kaotas ta oma võime kõndida. Tänaseks on Madise õnnetusest möödas enam kui 17 aastat ning ta on endiselt kõndimisvõimetu, kuid sel suvel kavatseb noormees tõusta jalgadele ja seda kogu maailma silme all.

Ma kavatsen interneti vahendusel miljonitele inimestele demonstreerida, mida on inimene oma hinge ja keha koostöö abil võimeline saavutama. Minu missiooniks on kogeda tõelist inimpotentsiaali ja näidata, et kõik on võimalik. Ja ma alustan sellest, et tõusen 2019. aasta suvel iseseisvalt oma jalgadele,”kirjutab Madis oma blogis.

“Kes on mind kauem jälginud, teab, et see ei ole mul uus mõte. Tunnistan, et olen seda korduvalt sõpradele lubanud ja isegi internetis kuulutanud. Ja ma olen tõesti mitmeid kordi nii-öelda ebaõnnestunud. Aga mitte kunagi sellepärast, et ma oleks usu kaotanud. Nii üllatav kui see ka pole, on minu usk sellesse iga aastaga vaid kasvanud, kuigi minu õnnetusest on möödas üle 17 aasta. Üks tuttav ennustaja nägi mind ühe kepiga kõndimas 24-aastaselt (ütles mulle seda, kui olin 16-17 aasta vanune). Ja ka see aeg möödus ilma selle visiooni realiseerumiseta. Tookord ma küll lootsin selle peale, kuid tänasel päeval ma ei võta ühtegi sellist ennustust tõsiselt.

Madis, kes on ka raamatu “Valu kingitus” autor, usub siiralt, et inimese füüsiline keha pole mingi piirang. “Minu hing ihkab purustada kõik mentaalsed piirid ja liikuda tõelise inimpotentsiaali poole. Kogeda pealtnäha võimatut missiooni. Väljakutset, mis paneb kogu keha värisema. Siin maailmas on mitmeid inspireerivaid inimesi nagu näiteks Nick Vujicic ja Sean Stephenson, kes on juba tõestanud, et füüsiline keha pole mingisugune piirang. Olen näinud korduvalt, kuidas kõige karmimas olukorras olevad inimesed suudavad olla õnnelikumad kui terve kehaga inimesed. Ja tõepoolest, selline teekond on äärmiselt tänuväärne ettevõtmine. Kindlasti teen ma seda elu lõpuni, sest kogu minu elu vundamendiks on õnn praeguses hetkes,” tõdeb mees.

Madise eesmärgist saad lähemalt lugeda siin

Vaata YouTube videot Madise katsetustest oma jalgadega allpool.