Me kasutame küpsiseid. Need aitavad meil teid meeles pidada!
Saan aru
Mis on küpsised?

Pühapäev, 16. mai

Ester, Esta, Este, Esti 

Telesaated
tv3
TV3
Lisaks..
tv6
TV6
Lisaks..
3plus
3+
Lisaks..
Jälgi meid:

VÕIMAS TÄHESADU katab öösel Maa taevalaotuse

VÕIMAS TÄHESADU katab öösel Maa taevalaotuse

Iga 133 aasta tagant läbib Maa orbiidi Swift-Tuttle nimeline Komeet, mis avastati 1862. aastal 16. juulil. Komeedi sabas rändav tolm toob endaga alati kaasa haruldase vaatemängu ning sel korral leiab see aset 11-12 augusti paiku. Järgmine kord möödub Swift-Tuttle Maa lähedalt alles aastal 2126, seega ei tasu praegust võimalust maha magada.

Iga 133 aasta tagant läbib Maa orbiidi Swift-Tuttle’i nimeline Komeet, mis avastati 1862. aastal 16. juulil. Komeedi sabas rändav tolm toob endaga alati kaasa haruldase vaatemängu ning sel korral leiab see aset 11.-12. augusti paiku. Järgmine kord möödub Swift-Tuttle Maa lähedalt alles aastal 2126, seega ei tasu praegust võimalust maha magada.

Viimati möödus nimetatud komeet Maa lähedalt aastal 1992! Kalkulatsioonide kohaselt on Swift-Tuttle üsnagi stabiilse orbiidiga ning seetõttu ei pea kartma sellega kokkupõrkamist, ent põnev tähesadu võib kindlasti palju rõõmu pakkuda.

Et tähesadu oleks võimalik ka oma silmaga näha, tuleb linnavalgusest eemale sõita ning parim vaadatavus on maakohtades. Homme, 11. augusti öösel peaks selge ilma korral taevas leidma aset kaunis vaatemäng.

Swift-Tuttle’i komeet sai nime kahe mehe järgi, kes selle 1862. aastal avastasid ning nendeks on Lewis Swift ja Horace Parnell Tuttle.

Allikas: space.com