Katrin Lust: naiste välimust suunavad hoopiski mehed?

Eelmisel nädalal kirjutasin sellest, kuidas üks Tartu  juuksur soovitas minul – kui üle kolmekümne aastasel naisel – juuksed lühemaks lõigata. Sellises eas polevat pikad juuksed enam sobivad. Kirjutasin sellest, kuidas Eesti naine võiks olla hingelt vabam ja kanda selliseid juukseid või riideid nagu süda tahab.

Tagasi artikli juurde

10 kommentaari

 • alissq
 • Lea

  Lea

  Löikasin juuksed lyhikeseks 40 a.-välja nägin 50 a. Nädala pärast panin juukse- pikendused. Terved juuksed on naise ilu igas vanuses.
 • Nii rumalat juttu pole ammu kuulnud. Olen üle 30-ne, pikkade juustega ja minu mehele meeldib, ei luba ära lõigata.
 • Megan-Fox

  Megan-Fox

  Mis krdi jutt jälle. Kolmekümnendates alles õige elu algab. Lustikummuti jutu järgi on 30 juba soliidne iga, kus tuleb kanda vanamutilikke riideid ja pähe teha keemiline lokk.
 • lensa

  lensa

  Ise 30-ndate teises pooles ja ei kujutaks ette küll, et peaksin lühikeste juustega ringi käima, mis mu näokujuga ei sobi (järgi proovitud kunagi)
 • kets

  kets

  kust on tulnud sellised normid, nagu mis on eakohane ja mis ei ole? ja kas see, kui 30-aastane naine ei ole rahul sellega, kui talle öeldakse, et ta peaks juuksed lühemaks lõikama tähendab kohe seda, et ta muidu käib ringi paljaste tisside ja lühikeste seelikutega?
  need normid ja tavad lihtsalt kitsendavad inimeste võimalusi eneseväljenduseks ja panevad mingisugused absurdsed piirangud nende välimusele. ja see ei peaks olema nii, et kui sa oled 50 ja käid riides teistmoodi, ehk siis ei kanna põlveni seelikuid ja pearätikut, siis järelikult oled sa imelik, lapsik ja rumal inimene, kes ei suuda oma vanusega kaasa minna. aga miks ta peakski? miks ta ei või käia riides nii nagu ta tahab, olles samal ajal ka täiesti normaalne inimene?
 • Leanikaaa

  Leanikaaa

  Issand, ma elus ei lõikaks maha oma pikki juukseid kuna olen üle 30-ne. Lõikan maha siis kui seda vajalikuks pean ja ise tahan. Mitte tingituna vanusest. Saadaks kõik sinna samusesse kes julgeks mulle seda ette heita.
  Juuksepikendused oleks teine teema, aga loomulikult ilusad ja pikad juuksed, no vabandage väga.
  Ja veel juuksur midagi pomiseks, läheks ma otsemaid sealt minema.
 • blondy.2323

  blondy.2323

  Minu elukaaslase ema ja vanaema ka pidevalt pärivad kuna lõikan juuksed lühemaks, sest vanus on mul juba selline - aga ma olen alles 20ndates! See on absurdne stereotüüp ja tegelikult Eestis on näha, et lühikesed juuksed=vana naine (kuigi ta seda võibolla isegi pole). Pikad juuksed on olnud viljakuse märgiks läbi sajandite ja nüüd Eesti naiste seas millegipärast need ei sobi...
 • illusion

  illusion

  Konservatiivne ei ole ma kindlasti, kuid tegelikult, kui nüüd mõtlema hakata, siis eakohaselt riietumine ei tee ju kellegile paha. Ma ei mõtle seda, et keskeas tuleb tissid koju peitu jätta ja seelik ülespoole põlvi on mõeldamatu. Aga olgem ausad, ei ole ju kuigi kena vaatepilt, kui 50 aastane üritab jätkuvalt riides käia nagu 20 aastane, sõltumata sellest, kui hea keha tal on. Igas vanuses naistele leidub kauneid ja seksikaid riideid, mis on samas ka eakohased
 • mina lugesin sellest pika juukse teemast Katrini blogist esimest korda, ise pole selle probleemiga kokku puutunud, et keegi arvaks, et pikad juuksed on noortele. sama hästi võiks siis ju kõik nooruslik olla noortele, nagu näiteks värvilised riided, teksade kandmine, kõrged kontsad.

Lisa kommentaar

Palun järgige portaali kasutustingimusi. Sobimatud kommentaarid kustutatakse ning autoril keelatakse edasised kommentaarid!