Söödavad jõulupuud

Jõuludest on saanud lõpmatusse kiirustava inimkonna ostmispalavikus
kramplev massihüsteeriline ettekääne tarbida vamistooteid ning
tarbetuid nipsasjakesi. Tormamise vahepeal oleks hea meenutada lihtsat
reeglit – less is more. Lihtne asi, millesse on investeeritud koostegemise rõõm, loovusingli
hingus ja siiras armastus, on rohkem väärt kui nii mõnigi vidin, mida
jõululaupäeval kuuse alt leida võib. Võtke paar tunnikest aega
meisterada kõige erilisemad ja kordumatumad jõulukingid ning
kompositsioonid – söödavad jõulupuud! /Toimetas: Veronika Raudsepp Linnupuu/

Jõuludest on saanud lõpmatusse kiirustava inimkonna ostmispalavikus kramplev massihüsteeriline ettekääne tarbida vamistooteid ning tarbetuid nipsasjakesi. Tormamise vahepeal oleks hea meenutada lihtsat reeglit – less is more.

Lihtne asi, millesse on investeeritud koostegemise rõõm, loovusingli hingus ja siiras armastus, on rohkem väärt kui nii mõnigi vidin, mida jõululaupäeval kuuse alt leida võib. Võtke paar tunnikest aega meisterada kõige erilisemad ja kordumatumad jõulukingid ning kompositsioonid – söödavad jõulupuud!

Kommipuu

{image id=258546 align=”right”}
Selle tegemiseks on vaja eredavärvilistesse paberitesse keeratud (just nimelt otstest kinni keeratud, mitte pressitud) komme, kookospähklit ja jõuluteemalist tassi, pulka, säilituskilet ja teipi.

Mässi kookospähkel säilituskilesse kinnitades kindlalt teibiga. Aseta kookospähkel ahenevat otsa pidi tassi ning kinnita teibiga kindlalt kinni. Kinnita teibitükiga komm kookospähkli külge nii, et ta jääb üle tassi ääre rippuma. Korda seda tegevust kuniks tassil on ring peal. Korda seda tegevust veidi kõrgemal, kiht kihi järel, kuni jõuad üles. Kuuse tipu saab teha mässides säilituskilet koonusekujuliselt ümber pulga ning kinnitades selle kookospähkli laele, misjärel korrates kommiringi tipuni, kuhu asetada üksik komm või lehv.

See näeb suurepärane välja! Kasutage fantaasiat ja kombineerige erivärviste kommipaberitega mustriringe või triipe. Nõnda saab moodustada isegi nime initsiaale erinevatest värvidest. Kompositsioon jääb kena ka peale kommide söömist, juhul, kui kommid eemaldatakse kompositsiooni küljest nõnda, et paber jääb paigale.

Kingituseks mõeldud kommipuud on hea pakkida – asetage see pakkepaberi keskele, tooge paberi otsad tipus kokku ning siduge lihtsalt paelaga kinni!

{image id=258543 align=”left”}Viie minuti puu köögilaua kaunistamiseks

Vaja on ühte väikest alusega lillepotti, kirsstomateid, puust orki, kimbukest värsket peterselli ja punast krepp-paberit.

Tegemisõpetus:
1.Aseta petersell potti, et mõned oksad jääksid üle ääre rippuma;
2.Torka kirstomatid orgi otsa, kuid jälgi et ork teisest otsast läbi ei tuleks;
3.Torka orgi abil kirsstomatid petersellipuhmasse paika;
4.Kleebi paber poti ümber.
  • Et asi värvilisem oleks saab samal meetodil nagu tomatid kompositsiooni lisada ka lillkapsast vms.
{image id=258544 align=”right”}
Erivärviline küpsisekuusepuu

Vaja läheb magusate küpsiste retsepti, eri suuruses tähekujulisi küpsisevorme, rohelist, sinist, kollast ja punast toiduvärvi, glasuuri.

Tegemisõpetus:
1.Küpseta hulk erimõõdulisi tähekujulisi küpsiseid. Et puu loomulikum ja kaunim tuleks võib taigna juba ennetavalt toiduvärviga roheliseks toonida;
2.Aseta jahtunud küpsised üksteise otsa (suuremad all, pisemad üleval) – nii saab kuuse kujundi;
3.Teiste toiduvärvidega toonitud glasuuriga kaunista puu. Ja maitsev jõulupuu ongi valmis!

Häid jõule!

Toimetas Veronika Raudsepp Linnupuu
veronika@buduaar.ee