10 VÄGA OLULIST ELUTÕDE, mida kunagi unustada ei tohiks

10 VÄGA OLULIST ELUTÕDE, mida kunagi unustada ei tohiks

Üllatav, kui kiiresti kipub ununema, mis elus tähtis on. Kiire päevaplaan ning rutiin lülitavad meid autopiloodile. Mõned tähtsad elutõed on sellised, mida tuleks alati igal juhul meeles pidada. Hoia see nimekiri käepärast ning loe seda alati, kui tunned, et vajad väikest ergutust. 

Üllatav, kui kiiresti kipub ununema, mis elus tähtis on. Kiire päevaplaan ning rutiin lülitavad meid autopiloodile. Mõned tähtsad elutõed on sellised, mida tuleks alati igal juhul meeles pidada. Hoia see nimekiri käepärast ning loe seda alati, kui tunned, et vajad väikest ergutust. 

1. See, et sul on kiire, ei tähenda, et oled produktiivne. 

Vaata inimesi enda ümber – neil kõigil on kiire, nad jooksevad ühelt tähtsalt kohtumiselt teisele ja proovivad vahepeal veel meeleheitlikult oma e-mailidele vastata. Kui palju neist midagi reaalselt saavutab? Kas nad on päriselt ka edukad? Lihtsalt ringi jooksmisega kahjuks edu ei kaasne. Edukas oled siis, kui su sihid on paigas ja sa töötad igapäevaselt just selle eesmärgi nimel. Pea meeles, et pead oma aega produktiivselt kasutama. Sinu ühe päeva tundide arv on täpselt samasugune nagu teistelgi – kasuta enda omi targalt! Pinguta eesmärkide nimel, mis annavad tulemusi. 

2. Edukuse taga on tavaliselt läbikukkumine. 

Sa ei koge kunagi tõelist edu, kui sa ei tea, kuidas maitseb kaotus. Sinu vead sillutavad edule teed. Kui teed vea, siis saad aru, et valitud tee on vale. Suurimad läbimurded elus toimuvad tavaliselt just siis, kui tunned, et oled kokku jooksnud. Sellest tekkiv viha paneb sinu mõtted paremini tööle ja sunnib sind asjadele teisiti lähenema. Edu nõuab kannatust. 

3. Hirm on kahetsuse allikas. 

Kui kõik on öeldud ja tehtud, kahetsed tegemata jäänud asju rohkem, kui tehtud vigu. Ära karda riskida. Mis sul kaotada on? Mis on kõige hullem, mis juhtuda võib? Kõige hullem asi on, et lased elul märkamatult mööduda. 

4. Sinu väärtus peitub sinu enda sees. 

Kui sinu heaolu ning rahuldus sõltuvad teiste arvamusest, siis pole sa iseenda peremees. Kui oled millegi üle uhke, siis ära lase teiste arvamusel ja kommentaaridel seda tunnet rikkuda. Enda reaktsioone teiste arvamustele pole kahjuks võimalik välja lülitada, aga pea meeles, et kellegi teise arvamus ei loe. 

5. Oled täpselt nii hea, kui inimesed, kellega läbi käid. 

Ennast tuleks ümbritseda inimestega, kes sind inspireerivad ning kes tekitavad tunde, et sooviksid olla veel parem. Inimesed, kes sind pidurdavad ning endaga koos põhja veavad, tuleks oma elust välja lõigata. Igaüks, kes paneb sind tundma väärtusetuna ning närvilisena, on lihtsalt ajaraisk ning muudab sind ajapikku tõenäoliselt endasuguseks. Elu on sellistega suhtlemiseks liiga lühike – lase neil oma rada minna.

6. Elu ON lühike. 

Kellelegi meist pole homne garanteeritud. Kui keegi meie lähedastest sureb, siis vaatame enda elu hetkeks hoopis teistsuguse pilguga: mis on tõeliselt tähtis, kuidas ja kellega ma oma aega veedan ning kuidas teisi enda ümber kohtlen. Kellegi kaotamine meenutab elu haprust. Tuleta endale igal hommikul meelde, et elu on kingitus ja sa oled õnnistatud, et saad veel ühe päeva seda elada. Hea päev algab heast meeleolust. 

7. Andestamiseks pole vabandust vaja. 

Elu läheb tunduvalt libedamalt, kui unustad vimma ning andestad ka neile, kes andestust palunud pole. Vimma pidamine laseb mineviku negatiivsetel tunnetel varjutada olevikus toimuvat. Vihkamine ning kurjus on kaks parasiiti, mis hävitavad õnne. Vihapidamine põhjustab stressi ning see võib sinu tervisele halvasti mõjuda. Kellelegi andestamine tähendab, et sa pole igavesti nende ori. 

8. Sa elad täpselt sellist elu, mille ise loonud oled. 

Mitte miski pole juhuslik ning sina pole kokkusattumuste ohver. Keegi ei saa sind tähtsate otsuste langetamisel sundida ning keegi ei tegutse sinu eest. Olukord, milles elad, on sinu enda tekitatud. Samuti on tulevik üleni just sinu enda kätes. Kui tunned, et oled ummikus, siis kardad tõenäoliselt riske võtta. See on aga oma unistuste elu elamiseks ning eesmärkide saavutamiseks vajalik. 

9. Ela hetkes! 

Oma täielikud võimed saad avastada vaid juhul, kui oskad hetkes elada. Süütunne ei muuda minevikku täpselt samamoodi nagu närvilisus ei muuda tulevikku. On võimatu olla õnnelik, kui mõtled pidevalt minevikule või tulevikule. Hinda käesolevat hetke, olenemata sellest, kas tegu on hea või halva momendiga. 

10. Muutused on vältimatud. 

Kui suudad muutusi hinnata, siis õpid nägema nende positiivseid külgi. Võta muutused avasüli vastu ning hinda võimalusi, mida see muutus endaga kaasa tõi. Sa ei löö elus läbi, kui oma käitumismustrit ei muuda. Probleemide ignoreerimine ei muuda neid olematuks. Kui asjad lähevad hästi, siis ole selle üle südamest õnnelik. Kui sinu jaoks on alati täiuslikust õnnest midagi puudu, siis jääd kõigest, mis sul reaalselt olemas on, märkamatult ilma.

businessinsider.com