Reklaam sulgub sekundi pärast

11 asja, mida me kõik alusetult kardame

Paljud väga levinud hirmud on täiesti ebaratsionaalsed. Siin on 11 levinuimat paanikatekitajat, mida tegelikult karta pole vaja. 

Paljud väga levinud hirmud on täiesti ebaratsionaalsed. Siin on 11 levinuimat paanikatekitajat, mida tegelikult karta pole vaja. 

1. USAs hääletamine
Kuigi võib jääda mulje, et USAs hääletamine lõppeb peaaegu alati inimröövi või surmaga, ei vasta see siiski tõele. Need lood on pärit juba üsna ammustest aegadest ja tänapäeval on pöidlaküüt sealmail üsna turvaline liikumisvahend. 

2. Bakterid
On aeg aru saada, et igasugune bakter ei ole halb bakter - omaenese keha ei peaks pidevalt puhastusvahenditega küürima, sest nii teeme keha loomulikule kaitsekihile hoopis karuteene ja oleme rohkem haiged. Näiteks tasuks iga hinna eest vältida antibakteriaalseid pesuvahendeid. 

3. Ämblike neelamine
Oled märganud, et ämblikud pigem kardavad sind, kui neile läheneda üritad? Seepärast võid kindel olla, et kooliaegne lugu sellest, kuidas inimesed magades pidevalt ämblikke neelavad, sest need ronivad inimestele ise ninna ja suhu, on müüt. Miks peaks ämblik tahtma siseneda salapärasesse avausse, kust puhub sooja õhku? Või lähenema kellelegi, kes pidevalt küljelt küljele pöörleb ja rapsib? 

4. Vaktsineerimine
Vaktsineerimistüsistused on haruharvad, tegu on erandi, mitte reegliga. Mida rohkem inimesi end vaktsineerimata jätab, seda tõenäolisem on, et ammu välja juuritud nakkushaigused võtavad taas võimust. 

5. Videomängude vägivaldsus
Massitulistamised ja muud laiahaardelised tapatalgud saavad paljude meelest alguse videomängude vägivaldsest joonest. Samas pole ükski uuring seda tõestada suutnud. On leitud, et vahetult pärast videomängu mängimist võib esineda kerget agressiivsustaseme tõusu, kuid sel pole püsivat efekti. 

6. Lendamine
Lendamine on juba ammu turvalisem transpordiviis kui autoga sõitmine.

7. Tanklas telefoniga rääkimine
See, et telefonisignaalid mõjuvad kütusele sütitavalt, on siiski üks järjekordne linnalegend. Kuigi ka mõned tuletõrjujad väidavad, et tanklapõlengud on just sellest alguse saanud, pole keegi suutnud nende sõnu tõestada.

8. Iseeneslik süttimine
Ka seda pole mitte keegi tõestada suutnud. Enamasti, kui seda on kahtlustatud, on hiljem siiski selgunud, et inimene on olnud kokkupuutes mõne kergestisüttiva materjali ja kusagilt lihtsalt vajamineva tulesädeme hankinud. Kuid isegi, kui see peaks tõsi olema, pole sul vaja muretseda. Sellistest juhtumitest teatakse kogu maailmas vaid kord aastas, nii et pole eriti tõenäoline, et just sinust saab üks isesüttijaist.

9. Nätsu neelamine
Näts ei ummista su sisikonda. Meie kõigi seedesüsteem on piisavalt tugev, et nätsu lagundamisega toime tulla. 

10. Nukkide ragistamine=artriit
Kuigi sõrmede ragistamine on tõesti vastik komme, mille heli paljud ei talu, ei tasu ragistajail siiski võtta tõena ähvardust, et sellisele teguviisile järgneb artriit. Keegi pole seda veel tõestada suutnud.
Sellegipoolest ütlevad arstid, et oma liigeseid ei peaks sel moel lõhkuma. 

11. Haid
Igal aastal tapavad koerad rohkem inimesi kui haid. See ei tähenda, et haidesse peaks muretult suhtuma, aga hairohkes piirkonnas viibides ei pea hüsteeriliselt vetteminekut kartma. Ahjaa: inimesed seevastu tapavad üle maailma igas tunnis umbes 12 000 haid.

Allikas: Huffingtonpost