20 ASJA, mida kolmekümnendates olevad inimesed kindlasti tegema peaksid

20 ASJA, mida kolmekümnendates olevad inimesed kindlasti tegema peaksid

Tulevikule mõtlemine võib samaaegselt olla nii hirmutav kui põnev. Ühel hetkel seisab ka sinul ees valmistumine pensionipõlveks, laste kasvatamine ja koolitamine ning vanusega kaasnevad potentsiaalsed terviseprobleemid. Aga mida saaksid sa oma 30ndates teha selleks, et elu 50aastaselt ning peale seda, oleks igas mõttes võimalikult hea? Siin need asjad ongi – alustada võid juba täna! 

Tulevikule mõtlemine võib samaaegselt olla nii hirmutav kui põnev. Ühel hetkel seisab ka sinul ees valmistumine pensionipõlveks, laste kasvatamine ja koolitamine ning vanusega kaasnevad potentsiaalsed terviseprobleemid. Aga mida saaksid sa oma 30ndates teha selleks, et elu 50aastaselt ning peale seda oleks igas mõttes võimalikult hea? Siin need asjad ongi – alustada võid juba täna! 

1. Lõpeta suitsetamine. Tegemist on juhtiva enneaegse surma põhjusega, igal aastal sureb seetõttu 443 000 inimest. Lisaks on see pahe ka väga kulukas. 

2. Loobu rämpstoidust. Sa võid ju palju teenida, aga tervist endale osta ei saa. Lõpeta rämpsu tarbimine! 

3. Säilita ja paranda peresuhteid. Perekond toetab ja julgustab meid. Palju on inimesi, kes soovivad, et nad oleksid nooremana peresuhteid hoida osanud, kahetsetakse mahavisatud aega. Oma perekonna aktsepteerimine teeb sinust parema inimese. 

4. Kaitse ennast liigse päikese eest. Päikesest tekitatud kahju pole 30aastasena veel näha, aga hiljem lööb see halastamatult välja. Kui tahad, et sinu nahk oleks korras, siis kasuta kaitsvaid kreeme. 

5. Tee regulaarselt trenni. Ära logele – nii võtad kaalus juurde ja see ei tee sinu tervisele head! Tee trenni ja hoia enda keha korras!

6. Säästa. Isegi kui sa ei saa igakuiselt suuremat summat kõrvale panna, pane kasvõi natukene, aga alusta säästmisega kohe! See muutub mingil hetkel harjumuseks. 

7. Õpi, kuidas elada hetkes ning olla õnnelik. Õnn on edust palju olulisem. Kui oled rahul sellega, mis sul on, siis oled õnnelik. See teeb sinust rikka inimese! 

8. Ära lükka eesmärke edasi. Kui sul on mingi unistus, siis teosta see esimesel võimalusel! Hästi lihtne on kõike pidevalt edasi lükata, aga seda ei saa ometi lõputult teha! 

9. Maga! Korralik uni on igas vanuses inimesele äärmiselt oluline. Püüa igal õhtul samal kellaajal magama minna ning hommikuti kindlal kellaajal ärgata. 

10. Hoolitse enda hammaste eest. Hambaravi on küllaltki kallis – just sellepärast tulekski hambaprobleemid esimesel võimalusel ära lahendada. Mida rohkem seda edasi lükkad, seda suuremaks muutub hambaarsti poolt esitatav arve. 

11. Mälestused on rohkem väärt kui asjad. Meeldejäävad hetked muudavad inimese õnnelikumaks kui uus käekell. Kingi endale ja teistele elamusi, mitte asju! 

12. Anna omalt poolt midagi tagasi. See muudab maailma paremaks paigaks ja pakub sulle palju naudingut. Aita inimesi, kes abi vajavad – ära oota, et abi palutakse, vaid paku end ise appi! 

13. Ole seiklushimuline. Haara kaaslane endaga ning tehke koos midagi, mis teile igaveseks meelde jääb. See peab olema originaalsem kui näiteks langevarjuhüpe. Seiklus võiks ajaliselt lausa mitu päeva kesta. 

14. Loe. Paljud inimesed ei võta peale kooli lõpetamist raamatut enam kordagi kätte. Ära ole üks nende hulgast! Keegi ei soovi kunagi, et ta oleks rohkem aega televiisori vaatamisele või arvutimängudele pühendanud – kõik kahetsevad, et nad ei lugenud piisavalt raamatuid. 

15. Reisi. Reisimine on parim viis uusi asju õppida ning samaaegselt meeldejäävaid mälestusi saada. Reisimine muudab inimest – see paneb su olukordadesse ja kohtadesse, millesarnaseid sa kunagi varem näinud pole. 

16. Mediteeri. Paljud inimesed arvavad ekslikult, et mediteerimine pole nende jaoks. Mediteerimine on kõigi jaoks ja tegelikult on see palju lihtsam, kui arvatakse. Küll aga on sel lõputult plusse – see võtab vähe aega, aga muudab sinu elu tundmatuseni. 

17. Mõista ennast. Õpi ennast tundma ja tea, mis sind õnnelikuks teeb – kõik see muudab su tugevamaks. 

18. Pea päevikut. See muudab möödunu meelespidamise palju lihtsamaks. Lisaks tänavad ühel päeval sind selle eest ka sinu lapsed.

19. Soeta kodu. Osta endale elamine sellise ajastusega, et sa ei peaks peale 50. sünnipäeva kodulaenu maksmise pärast muretsema. 

20. Hooli enda sõpradest. Kui sa ei soovi pensioniiga uhkes üksinduses veeta, siis hoia oma sõpru! Ümbritse end inimestega, kas panevad sind end parema inimesena tundma, kes esitavad sulle väljakutseid ja kellega olemist sa tõeliselt naudid. Hellita neid ning naera nendega! 

davidwolfe.com