3 asja, mida enne aasta lõppu kindlasti tegema peaks!

7 kommentaari
3 asja, mida enne aasta lõppu kindlasti tegema peaks!

Aastalõpp läheneb mühiseva kiirusega, kauplustes on alanud iga-aastane jõulutrall ning peagi saabub kauaoodatud vana-aastaõhtu. Ent enne kui see aasta läbi saab, võiks oma elus ja kodus võtta ette ühe korraliku suurpuhastuse – vabaneda kõigest ebavajalikust ja viia ühelepoole kõik poolikud ülesanded-kohustused, et uus aasta saaks alata puhta lehena. Siin on 3 asja, mida me kõik võiksime selle aasta sees ära teha, et uus saaks tulla veelgi helgem ja rõõmsam!

Aastalõpp läheneb mühiseva kiirusega, kauplustes on alanud iga-aastane jõulutrall ning peagi saabub kauaoodatud vana-aastaõhtu. Ent enne, kui see aasta läbi saab, võiks oma elus ja kodus võtta ette ühe korraliku suurpuhastuse – vabaneda kõigest ebavajalikust ja viia ühelepoole kõik poolikud ülesanded-kohustused, et uus aasta saaks alata puhta lehena.

Siin on 3 asja, mida me kõik võiksime selle aasta sees ära teha, et uus saaks tulla veelgi helgem ja rõõmsam!

1. Viska ära kõik ebavajalik!

Kodus ringi vaadates leiab kindlasti esemeid – riideid, katkist mööblit, ehteid, jalatseid ja muud taolist, mida me tegelikult enam ei vaja. Tee oma kodus korralik suurpuhastus – varu selleks vähemalt pool päeva, ideaalne oleks muidugi terve nädalavahetus. Tuhni läbi garderoob, sorteeri sahtlid ja jalatsikapid, vaata oma kodus ringi ja analüüsi, kas mõni mööbliese vajaks remonti või hoopis välja vahetamist. Vabane kõigest ebavajalikust, see mõjub teraapiliselt, ja mis veel – palju mõnusam on tulla koju, kus pole ühtegi üleliigset ega segavat asja. Nii saavad ka väärtuslikud esemed rohkem tähelepanu.

2. Lõpeta suhtlemine inimestega, kes sulle halvasti mõjuvad!

Kui sul on mõni tuttav, kellega sa suhtled vaatamata sellele, et ta käitub sinuga ebameeldivalt ja oskab sind panna end kehvasti tundma, siis nüüd on õige aeg see inimene oma elust välja lõigata. Olgu tegu sõbranna, sugulase või elukaaslasega! Kui me ümbritseme end inimestega, kes meid austavad ja armastavad, on elu palju mõnusam ja probleeme vähem. Sa oled väärt parimat, seega miks sa peaksid suhtlema inimestega, kes sind alavääristavad?

3. Vabane võlgadest ja vii täide lubadused, mida sa ikka veel teinud pole.

Kui sa oled kellelegi midagi võlgu, siis vabane sellest kohustusest – muidugi ei räägi me siinkohal aastateks võetud pangalaenust, pigem väiksematest rahasummadest, mida sa mõnelt tuttavalt või töökaaslaselt laenanud oled. Või äkki oled sa kellelegi hoopis lõunasöögi võlgu? Eesmärgiks on vabaneda kohustusest, mis meid alateadvuses vahel piinama kipuvad. Tuleta meelde, kellele ja mida sa lubanud oled ja kui on lubadusi, mida sa täide viinud ei ole, siis tee seda kindlasti enne, kui saabub aasta 2015. 

Ja mis veel – ole tänulik selle eest, mis sul on. Mõtle möödunud aastale tagasi, analüüsi seda ja kui sa leiad, et sinu elus võiks midagi olla teistmoodi, siis sea endale uueks aastaks uued eesmärgid! Sa võid elada täpselt sellist elu nagu sa ise tahad, aga selle nimel tuleb ka vaeva näha, eesmärke püstitada ja neid täita.

Karin Karu