3 HALBA HARJUMUST, millega paljud emad oma lapse ära rikuvad

3 HALBA HARJUMUST, millega paljud emad oma lapse ära rikuvad
Shutterstock

Lapse kasvatamine ei ole sugugi lihtne ja on üksnes loomulik, et me kõik teeme vigu. Oma lapse tuleviku huvides võiks teatud eksimuste tegemist siiski pigem vältida.

Psühholoog Wendy Wood toob välja kolm halba harjumust, millega paljud emad oma lapse ära rikuvad.

Kiirustamine hommikul

Jah, hommikud kipuvad ikka stressirohked olema, sest kohustusi on palju ja aega enamasti liiga vähe. Kuid kas sa sellele oled mõelnud, kuidas sinu hommikune ärevus ja tormamine sinu lapsele mõjub? Sellise käitumisega tekitad sa stressi ka oma lapsele ja ta ei saa sellest arugi – kannatab lapse alateadvus. Laps läheb negatiivse tundega kooli. Stress aga pärsib tema keskendumisvõimet.

Lapse pidev ”ära ostmine”

Kui sul on vaja mõni kohustus eest ära saada ja laps tahab samal ajal tähelepanu, siis suure tõenäosusega annad sa talle ette nutitelefoni, tahvelarvuti või paned ta hoopis televiisori ette. Selline harjumus ei mõju lapse arengule hästi. Leia talle tegevusi, mis teda arendavad ning jälgi ka seda, et sinu laps saaks piisavalt füüsilist tegevust.

Sa oled oma nutitelefonist sõltuvuses

Kui sa oled oma lapsega, siis vaata, et sa päriselt ka temaga oleksid – ära istu samal ajal telefonis. Sinu lapse enesehinnang kannatab, kui ta ei saa oma vanemalt piisavalt tähelepanu. Lapsega tuleb suhelda.