3 KÕIGE LEVINUMAT ASJA, mida nädal aega enne palgapäeva tehakse

Raha säästmine võib teoorias lihtne näida, ent reaalsus on hoopis teine ning sageli ei jätku palgast isegi järgmise palgapäevani, mis tähendab, et tuleb kokku hoida sealt, kust vähegi annab. Just nädal aega enne uue palgapäeva saabumist tuleb tihtipeale tõele näkku vaadata ning viimased eurod üle lugeda - kuidagi peab siiski toime tulema.

Raha säästmine võib teoorias lihtne näida, ent reaalsus on hoopis teine ning sageli ei jätku palgast isegi järgmise palgapäevani, mis tähendab, et tuleb kokku hoida sealt, kust vähegi annab. Just nädal aega enne uue palgapäeva saabumist tuleb tihtipeale tõele näkku vaadata ning viimased eurod üle lugeda – kuidagi peab siiski toime tulema.

Kokkuhoid tähendab aga seda, et tuleb olla leidlik ning kui midagi muud üle ei jää, proovitakse lausa ekstreemseid meetodeid. 

Allpool on välja toodud kolm kõige levinumat asja, mida nädal aega enne uue palgapäeva saabumist sageli tehakse:

1. Inventuur köögikappides ja sügavkülmas

Meil kõigil on kodus toiduaineid, mis säilivad pikalt ning on riiulisse või sügavkülma juba pikemaks ajaks seisma jäänud. Just nüüd otsitakse läbi kõik riiulid ja kapid ning sellises olukorras võivad valmida isegi uued põnevad road, mis ka hiljem menüüs oma koha saavad. Kui raha napib, tuleb kasutada oma fantaasiat.

2. Loteriipilet

Leidub ka neid, kes viimases hädas loodavad, et just nüüd võidavad nad suure summa raha ning selles usus kulutatakse viimane summa hoopis loteriipileti ostule, mis võib üsnagi valusalt kätte maksta. Reaalsus on see, et tõenäosus loteriiga võita ei suurene nädal aega enne palgapäeva. See on ohtlik mäng, millele lootmine on naiivne totrus.

3. Tehakse eelarve

Et järgmisel kuul edukamalt hakkama saada ja mitte sama nukrasse olukorda sattuda, pannakse paika eelarve ning tublimad suudavad sellest tõepoolest ka kinni pidada. Igati arukas on suuremad kulutused nädalate kaupa ära jaotada ning kõige olulisemad ostud tuleks alati esimesena sooritada. 

Millises seisus on sinu rahaasjad nädal aega enne uue palgapäeva saabumist?

Allikas: elitedaily