3 LAHEDAT FAKTI VALENTINIPÄEVA kohta – üks neist on eriti ootamatu

3 LAHEDAT FAKTI VALENTINIPÄEVA kohta – üks neist on eriti ootamatu

Iga aasta 14. veebruaril tähistatakse pea kogu maailmas romantilist valentinipäeva ning erandiks ei ole ka eestlased, kes muidu oma tundeid pigem varjavad! Just sel päeval ostetakse ülemaailmselt rekordilistes kogustes lilli ja šokolaadi ning paljud lapsed eostatakse Valentiniööl.

Iga aasta 14. veebruaril tähistatakse pea kogu maailmas romantilist valentinipäeva ning erandiks ei ole ka eestlased, kes muidu oma tundeid pigem varjavad! Just sel päeval ostetakse ülemaailmselt rekordilistes kogustes lilli ja šokolaadi ning paljud lapsed eostatakse valentiniööl.

Kuid on asju, mida paljud selle südamliku püha kohta ei tea – näiteks müüakse just valentinipäeval maailmas üle 35 miljoni südamekujulise šokolaadikarbi. Isegi jõulupühade ajal ei osteta sellistes kogustes šokolaadi!

Allpool on välja toodud veel kolm huvitavat fakti valentinipäeva kohta:

1. Paljud restoranid tõstavad sel päeval menüüde hindasid

Eestis ei ole see õnneks levinud harjumus, ent välismaal ei ole sugugi ootamatu, kui üheks päevaks on kallihinnalised restoranid oma menüü lausa kahekordse hinnaga ümber trükkinud ning sellest hoolimata on kõik kohad välja müüdud. Tellitakse ka hinnalist vahuveini, sest sel päeval paljud mehed raha ei loe.

2. Abieluettepanekud

Ilmselt leiavad paljud, et valentinipäeval on kõige õigem oma kallimat kosida ning erinevate andmete kohaselt tehakse sel päeval enam kui 200 000 abieluettepanekut. Enne seda tõuseb rekordiliselt kõrgele tasemele ka kihlasõrmuste ost.

3. Iseendale lillede saatmine

Sel päeval kingivad mehed lilli oma naistele, töökaaslastele ja tuttavatele, ent leidub ka naisi, kes endale ise lilli ostavad ning mõned tellivad endale lausa kontorisse kulleriga lilled. 

Allikas: cosmopolitan