3 LIHTSAT SAMMU, kuidas saad rohkem raha kokku hoida

3 LIHTSAT SAMMU, kuidas saad rohkem raha kokku hoida

Raha tundub alati liiga vähe olevat – isegi, kui sinu sissetulek kasvab, tunned ühel hetkel taas, et ikka pole piisavalt.

Elus kipub nii olema, et mida rohkem raha sisse tuleb, seda rohkem hakkab seda ka välja minema. Kuid on olemas mooduseid, kuidas suurema vaevata raha kokku hoida ja läbi selle ka sisemine rahulolu saavutada. 

Need kolm sammu toimivad:

1. Pane kirja suuremad kulutused

Ehk siis need kulutused, mis on vältimatud. Kommunaalid, üür, laenud, toit, majapidamine. Nii tead, kui palju sul iga kuu 100% ära läheb.

2. Jaga alles jäänud raha

Nüüd eralda alles jäänud rahast see summa, mis tundub realistlik olevat, et sa suudad seda kokku hoida ja samas saad ka ära elada. Arvesta sellega, et iga kuu võiks teatud summa jääda ka niiöelda hädaolukorraks ehk siis ootamatud väljaminekud.

3. Sea endale eesmärgid – mida sa tegelikult osta tahad

Alles jäänud raha, mis on mõeldud kulutamiseks ning ei kuulu vältimatute kulutuste hulka, on mõeldud vaid nendeks ostudeks, mida sa tõesti tahad sooritada. Mõtle enne ostu, kas sa ikka tahad seda? Sa tead väga hästi, et kui sul on kodus liiga palju asju, siis need hakkavad sind pigem rusuma, mitte ei tee sind õnnelikuks.