3 MAAGILIST RITUAALI, kuidas pööripäeval oma ellu armastust ligi meelitada

Koos pööripäevaga algas täna kalendri järgi ka suvi. Suvisest pööripäevast alates suureneb põhjapoolkeral öö pikkus ning päeva pikkus väheneb. Vanarahvas uskus, et suvine pööripäev on väga väerohke ning kui sa oma ellu veel armastust leidnud ei ole, siis täna on ideaalne päev mõne maagilise loitsu läbiviimiseks või vähemalt selle alustamiseks. Toome teieni kolm nippi, kuidas pööripäeval seda üht ja ainsat oma ellu ligi meelitada.

1. Kui tahad suhtesse rohkem kirge või unistad värske suhte jõudmisest „järgmisele tasandile“, siis pane oma käsi tema südamele ja lausu: “Armuvärav avanegu, armutuli andku abi, armatseme aoni!”.

2. Armastuse ja kire kasvatamiseks korja pööripäeval seitset sorti taimi ja tee neist kimbuke. Eriti suure armuväega on kollased lilled ning ka kimbu ümber tuleb just kollane pael sisuda. Jaanilaupäeval võta kimp lõkke äärde kaasa ja täpselt keskööl viska see tulle, lausudes: “Tuli, tuli, elu kuld, anna mulle armutuld”.

3. Kirjuta pööripäeval oma soov paberile ning keera paber rulli. Ümber rulli keeruta seitse keerdu kollast värvi lõnga. Iga keeru juures pöördu mõtetes Päikese poole ja korda oma soovi. Võid soovid saata teele ka loitsu kujul, lausudes: “Päike, päike, elu algus, saada mulle vaimuvalgus”. Seejärel kanna paberit endaga kaasas, jaanilaupäeval tantsi sellega vähemalt seitse korda ümber tule ning õhtu lõpuks viska see tulle.