3 põhjust, miks me endale seatud eesmärke täita ei suuda

3 põhjust, miks me endale seatud eesmärke täita ei suuda

Enamik meist seab endale igal aastavahetusel uusi eesmärke ning väljakutseid – kes otsustab trenni minna, kes rohkem aega perele pühendada, kes soovib tagasi kooli minna. Kuid vahel lihtsalt ei õnnestu neid eesmärke täita ja selleks on muidugi ka omad põhjused. Allpool on välja toodud kolm põhjust, miks vahel läheb nii, et me endale seatud eesmärke ellu viia ei suuda ja soovitused, mida peaks tegema teisiti, et eesmärgid ühel hetkel ikkagi saavutatud saaksid.

Enamik meist seab endale igal aastavahetusel uusi eesmärke ning väljakutseid – kes otsustab trenni minna, kes rohkem aega perele pühendada, kes soovib tagasi kooli minna. Kuid vahel lihtsalt ei õnnestu neid eesmärke täita ja selleks on muidugi ka omad põhjused.

Allpool on välja toodud kolm põhjust, miks vahel läheb nii, et me endale seatud eesmärke ellu viia ei suuda ja soovitused, mida peaks tegema teisiti, et eesmärgid ühel hetkel ikkagi saavutatud saaksid.

Põhjus nr 1 – Oled endale seadnud liiga kõrge eesmärgi, mille saavutamine käib sulle tegelikult lihtsalt üle jõu! Selleks, et saavutada midagi suurt, tuleb sammhaaval tegutseda, seega jaga eesmärgi saavutamine väiksemateks etappideks. Näiteks kui eesmärgiks on 5 kg kaalust alla võtta, siis sa ei pea seda paari nädalaga saavutama! Mis kiirelt läheb, see tuleb sama kiirelt tagasi ka ja sageli lausa topelt. Võta asja rahulikult, usu endasse ja saavutad oma eesmärgi. 

Põhjus nr 2 – Sa oled endale küll eesmärgi seadnud, kuid kuna keegi sind tagant ei torgi, siis sa lihtsalt lükkad seda edasi! Iga päev ütled endale, et homme hakkan selle nimel vaeva nägema ja nii ei juhtugi mitte midagi. Kui sa tahad muudatust, midagi saavutada, siis alusta nüüd ja kohe praegu. Ära mõtle, vaid tegutse!

Põhjus nr 3 – Sa oled endale eesmärgi seadnud ning sinu jaoks on see oluline, kuid inimesed sinu ümber ei mõista, miks sa seda saavutada tahad! Võtame näiteks eesmärgi hakata trennis käima! Otsustasid hakata trenni tegema, et paremat vormi saavutada, kuid inimesed sinu ümber ei käi trennis, nad on pisut ülekaalulised ning elavad oma mugavustsoonis. Nähes, et sina hakkasid trennis käima ja vaikselt hakkavad isegi tulemused välja paistma, muutuvad nad kadedaks ning võivad hakata sinu eesmärki maha tegema. Et miks sa seal trennis ikka käid, pole mõtet, jne. Selleks, et eesmärgini jõuda, katsu end ümbritseda inimestega, kes sinu eesmärki toetavad ja seda mõistavad.