3 TÄHTSAT ASJA, mis sa peaksid oma elus välja vahetama

3 TÄHTSAT ASJA, mis sa peaksid oma elus välja vahetama

Igas koduses majapidamises leidub esemeid, mis on oma aja ammu ära elanud ning vajaksid hädasti välja vahetamist, ent tihtipeale ei oska me sellele lihtsalt tähelepanu pöörata. Kiire elutempo ning pidevalt kuhjuvad kohustused teevad oma töö ning siinkohal tuletamegi meelde, mis on need asjad, mis tuleks oma koduses elus välja vahetada.

Igas koduses majapidamises leidub esemeid, mis on oma aja ammu ära elanud ning vajaksid hädasti väljavahetamist, ent tihtipeale ei oska me sellele lihtsalt tähelepanu pöörata. Kiire elutempo ning pidevalt kuhjuvad kohustused teevad oma töö ning siinkohal tuletamegi meelde, mis on need asjad, mis tuleks oma koduses elus välja vahetada.

Kolm olulist eset, mis vajavad iga teatud ajaperioodi tagant uue eseme vastu väljavahetamist:

1. Voodimadrats

Ese, millele enamik mõeldagi ei jõua, on voodimadrats. Jah, loomulikult tuleb iga nädala või kümne päeva tagant vahetada voodipesu, ent iga seitsme aasta tagant tuleks voodimadrats hoopis ära visata ja uus asemele osta. Madrats kogub endasse tohutul hulgal baktereid ning lisaks sellele kaotab madrats aastate jooksul oma toetava vormi – tulemusena ei ole uni enam niivõrd hea ja kannatada võivad ka liigesed.

2. Hambahari

Leidub neid, kes lausa igal nädalal ostavad endale uue hambaharja, ent paljud ei tee seda. Tundlike igemetega inimesed kipuvad pehmeks kulunud hambaharja võimalikult kaua kasutuses hoidma, sest see teeb vähem haiget, ent teisalt tasuks mõelda ka kaariese tekkele! Reaalsus on, et kulunud hambahari ei suuda enam hambaid piisavalt puhastada ning tegelikult oleks mõistlik kord kvartalis endale uus hambahari muretseda. 

3. Jooksutossud

Esmalt tasub meelde tuletada, et jooksmiseks peavad kindlasti olema eraldi jalatsid, mis on spetsiaalselt selleks spordialaks disainitud. Olenevalt sellest, kui tihti sa jooksmas käid, tuleks ka jooksutossud välja vahetada. Keskmiselt on jooksutossu eluiga 1000 kilomeetrit, ent kui sa märkad juba varem, et tallad on kulunud ja jalg ei saa enam piisavalt toestust, siis on aeg uued tossud soetada. Kulunud jalats võib kaasa tuua vigastuse!

Allikas: youbeauty