4 GENIAALSET NIPPI, kuidas oma rahaasjad kontrolli alla saada

Woman's Health

Oma rahaasjade planeerimine ning kontrolli alla saamine tundub teinekord ebaõnnestunud ettevõtmisena.

Kui tundub, et sul on koguaeg näpud põhjas, peaks oma raha kulutamise hoolikalt üle vaatama. Ajakiri Woman`s Health pani kirja 4 geniaalset nippi, kuidas rahaasjad kontrolli alla saada. 

Pea päevikut

Märgi üles kõik oma ostud, olgu siis tegu ükskõik kui kalli või odava väljaminekuga. Kui oled päevikut juba mõnda aega pidanud, kontrolli millised on su suuremad kulud ning kust võiks säästa.

Säästa

Tee endale näiteks eraldi konto, kuhu iga kuu kasvõi väikese summa kõrvale paned. Raha peaks kõrvale panema kohe, kui palk on arvel, sest kuu lõpuks on väljaminekuid olnud juba piisavalt palju ning ilmselt pole enam midagi säästa.

Proovi 5:2 säästmist

5:2 on geniaalne nipp, mida tasuks kasutusele võtta. Idee seisneb selles, et kahel päeval nädalas võid kasutada raha, et osta bensiini, käia toidupoes jne. Teistel päevadel raha kasutada ei tohi. Kui see on liiga raske, siis võta pangaautomaadist välja ainult see summa, mida vajad ning jäta pangakaart koju.

Alati on lootust

Ajal, mil igasuguseid kiirlaene on väga lihtne saada, võib üsna kiiresti võlgadesse sattuda. Pea meeles, et võlad on võimalik alati ära maksta – ära vaid kaota lootust ning pöördu õigete inimeste poole. Ole aus oma olukorra suhtes.