4 VÄRVI, MIDA peaksid kodu sisustamisel eelistama

Shutterstock

Pure Wow

Kui värvikirevate sisustuselementide asemel soovid, et su kodus oleks rahulik ja lõõgastav õhkkond, siis võta kasutusele sisekujundaja Julia Millay-Walshi soovitused. Millay-Walsh pani veebilehele Pure Wow kirja 4 värvi, mille kohta teatakse, et need leevendavad stressi ja on ideaalsed kodu sisustamisel. 

Sinine

“Rahulik ja lõõgastav sinine rahustab meelt, alandab vererõhku, leevendab ärevushäireid ning ärritust. Pehme ja tagasihoidlik sinine toon on ideaalne näiteks magamis-või elutuppa,” soovitas Millay-Walsh.

Roheline

Michigani ülikoolis läbiviidud uuringust selgus, et inimesed, kes kipuvad stressi küüsi langema, peaksid eelistama rohelisi värve. “Rohelistes toonides sisustatud ruumis viibimine leevendas olulisel määral stressi. Rohelise juurde sobib ideaalselt näiteks kollane või beez,” lisas sisekujundaja.

Roosa

Millay-Walshi sõnul toimib ka õigesti valitud roosa värv rahuliku elemendina sisustuses. “Kui kirgas ja sügav punane suurendab stressi, siis pehme roosa värv, milles on natuke valget, rahustab meelt ja keha. Pastelsed toonid ei põhjusta liigset ärritust.”

Valge

Ka valge värv mõjub rahustavalt ja stressi leevendavalt. “Siinkohal on aga oluline valge toon. Eelista puhtaid ja kirkaid valgeid värve ning väldi tumedat põhja,” sõnas Millay-Walsh.