5 EDUKATE INIMESTE HARJUMUST, mis tulevad ka sulle kasuks

5 EDUKATE INIMESTE HARJUMUST, mis tulevad ka sulle kasuks

Võid tõsta oma elukvaliteeti, käitudes nagu jõukale inimesele kohane, kuigi sinu pangakontol ei ilutse nii muljetavaldavad numbrid.

Veebileht Financial Diet pani kirja harjumusi, mis on omased karjääriredelil ülespoole roninud inimestele. Autor sõnas, et praktiseeris nelja aasta jooksul neid rikastele inimestele omaseid harjumusi ja pani seejärel kirja, kuidas need tema elu mõjutasid.

Liigu regulaarselt

Veebilehe sõnul liiguvad edukad inimesed neli korda nädalas keskmiselt pool tundi korraga. Kui näiteks kõnnid iga päev jala tööle, siis tõenäoliselt liigud juba nagu jõukale inimesele kohane. Kuid kas oled tähele pannud, kuidas liigutamine su enesetundele mõjub? Financial Dieti toimetaja pani tähele, et tema keskendumisvõime paranes oluliselt ning omaalgatuslikkus suurenes.

Loo kontakte

Suhted on kasulikud, kui soovid karjääriredelil edasi ronida. Ja isegi kui sa ei soovi kuud taevast alla tuua, ei või sa kunagi teada, millist abi võib sul tulevikus vaja minna. Seepärast on kasulik olla regulaarselt ühenduses inimestega, kellega oled aastate jooksul tutvunud. Küsi, kuidas neil läheb – kes teab, ehk kuuled mõnest uuest huvitavast töökohast või muudest asjadest, mis sinu ellu rõõmu toovad.

Loe palju

Edukad inimesed loevad aastas keskmiselt 60 raamatut. Isegi kui sa ei jõua nii mitut lugeda, võib ka paar raamatut sinu silmaringi oluliselt avardada. Näiteks kutsealased raamatud suurendavad sinu oskuseid. Kui see ei paku sulle huvi, võib alati raamatukogust otsida ka eneseabiraamatuid: Financial Dieti toimetaja sõnul aitavad need sul oma elus positiivseid muudatusi teha.

Visualiseeri oma eesmärke

Mida paremini sa tead, mida oma elult soovid, seda paremini oskad oma eesmärkide nimel tööd teha. Kuigi see nipp on antud oma ala edukate inimeste poolt, võib seda kasutada ka mujal elus. Näiteks kas soovid kolida teatud majja teatud piirkonnas? Visualiseeri enda jaoks, mida see täpselt tähendab ja sea endale eesmärk, millal soovid, et see täide läheks. Toimetaja märkis, et kuigi tal ei õnnestunud saavutada kõiki oma eesmärke, aitas nende visualiseerimine tal keskenduda.

Loo enda jaoks mantra, mis sind toetab

Eesmärkide saavutamist on lihtne öelda, kuid raske teha. Seetõttu võid abi vajada mantrast, kust võid otsuste tegemisel abi otsida. Seega kui unistad mõnevõrra kallimast välismaareisist, ära võta endale kinnisideeks, et sul on reisimiseks raha vaja. Sõnasta oma mantra võimalikult täpselt, näiteks: “Teen regulaarselt ületööd, et saaksin teatud summa reisimiseks kõrvale panna”. Kui mõistad, et käitud vastavalt oma mantrale ja saavutad selle abil endale seatud eesmärke, märkad, et sinu enesehinnang kasvab – oled tõestanud, et suudad teha mõistlikke otsuseid ja nendest ka kinni pidada.