5 MÄRKI, MIS NÄITAVAD, et sa oled iseseisev täiskasvanud naine

Kindlasti leidub naisi, kes ei pea elu lõpuni muret tundma selle pärast, kes ja kuidas arveid maksab, kes hommikul süüa teeb või katkist pesumasinat parandab. Paraku on aga nii, et kui naisel ei ole töökohta, siis ei saavuta ta kunagi ka iseseisvust ja kui koduste majapidamistööde eest hoolitseb majahoidja, siis ei õpi ta ära ka seda, kuidas ise kodu korras hoida. Iseseisev ja tubli naine saab hakkama aga mõlemaga...

Kindlasti leidub naisi, kes ei pea elu lõpuni muret tundma selle pärast, kes ja kuidas arveid maksab, kes hommikul süüa teeb või katkist pesumasinat parandab. Paraku on aga nii, et kui naisel ei ole töökohta, siis ei saavuta ta kunagi ka iseseisvust ja kui koduste majapidamistööde eest hoolitseb majahoidja, siis ei õpi ta ära ka seda, kuidas ise kodu korras hoida. Iseseisev ja tubli naine saab hakkama aga mõlemaga…

Millised on ühe iseseisva, tubli ja täiskasvanud naise tunnusjooned? 

1. Rahaline iseseisvus

Iseseisvus ei tähenda seda, et naine peaks elama üksi, vaid hoopis seda, et vajadusel saab ta sellega suurepäraselt hakkama. See tähendab, et naine teenib piisavalt raha, et ennast vajadusel ilma kõrvalise abita üleval pidada.

2. Tervislik eluviis

Täiskasvanud naine peab lugu nii enda kui ka oma perekonna tervisest ja söömisharjumustest. Kiirtoidu asemel valitakse täisväärtuslik toit ning teadmised sellest, milliseid toitaineid organism vajab, on samuti olemas. Naine on see, kes peaks oma pereliikmete toitumisel silma peal hoidma ja neid vajadusel suunama. Muidugi ei tähenda see, et koogid või muud maiustused keelatud oleksid – pigem osatakse sellega piiri pidada.

3. Liikumine

Iseseisev ja tubli naine ei ole diivanikiisu. Et tervis oleks tugev ja füüsiline vorm samuti, tuleb teha sporti ja sellest ei saa üle ega ümber. Muidugi on võimalusi, kuidas ennast vormis hoida, väga palju. Ka oma pereliikmete tervisele võiks naine tähelepanu pöörata! Lastel võiks varases eas tekkida kindlad sportlikud hobid, mis neid ka hiljem õigel eluteel hoiavad. Sportlikud pereüritused tugevdavad suhet ja pakuvad vaheldust.

4. Oskus planeerida

Tubli ja iseseisev naine saab hakkama ka siis, kui ette tuleb ootamatuid probleeme, mis kiirelt lahendust vajavad. Ta oskab oma toimetusi ja kohustusi planeerida nii, et kõik vajalikud asjad saavad aetud ja mehel on alati puhtad sokid kapis olemas. Iseseisev naine oskab kodus ülesandeid jagada nii, et ta ei pea ise ööd-päevad rügama, vaid igaüks aitab kuidagi kaasa.

5. Oskus alkoholi juua

Iseseisev täiskasvanud naine teab oma piiri ja ei joo end kunagi maani täis. Teismelisena võib selliseid negatiivseid kogemusi enamusel ette tulla, ent hilisemas eas on loomulik, et naine oskab alkoholiga piiri pidada. Ka oma lastele tuleb teatud vanuses rääkida alkoholi ohtudest ja tarvitamisest, sest paraku puutuvad nad sellega kokku varem või hiljem. 

Allikas: sheknows.com