5 PÕNEVAT FAKTI HALLOWEEN’I kohta

5 PÕNEVAT FAKTI HALLOWEEN’I kohta

Halloween tuleneb ingliskeelsest nimetusest All Hallows’ Eve ehk siis teisisõnu on see nii-öelda kõigi pühakute õhtu, mida tähistatakse 31. oktoobri õhtul. Tegu on nõidusliku tähtpäevaga, mis Eestis hakkas levima 1980ndate aastate lõpus, ent näiteks Ameerikas on halloween‘i tähistatud palju pikemalt ning ameeriklaste jaoks on tegemist väga olulise sündmusega.

Allpool toome välja viis põnevat fakti, mida peagi saabuva halloween‘i kohta teada võiks:

1. Lapsed käivad halloween‘i õhtul perest peresse komme ja maiustusi küsimas, olles samal ajal põnevates kostüümides.

2. Mitmetes riikides tähistatakse halloween”i kui kõigi surnute mälestamise päeva.

3. Ameerikas on halloween‘ile pühendatud terve oktoobrikuu ning poed täituvad kõikvõimalike erikaupadega, millest enamuse moodustavad kostüümid ning maiustused.

4. Usutakse, et kõrvits kui halloween‘i üks põhilisi sümboleid jõudis Ameerikasse tänu Iiri emigrantidele, kes esialgu hoopis kaalikat õõnestasid. Seejärel aga jõuti arusaamisele, et kõrvitsat on mugavam õõnestada.

5. Halloween‘i ajal on populaarne ka ennustamine õuntega. Näiteks võid proovida seda: võta üks õun ja koori sellelt koor ühe pika katkematu ribana maha. Võta koor kätte ning viska see üle oma vasaku õla maha. Vaata, millise tähe õunakoor põrandal moodustab – just see täht on sinu tulevase kallima nime algustäht.

 

 

Sarnased artiklid