5 PRAKTILIST NIPPI, kuidas kohvri pakkimine lihtsamaks muuta

Puhkus on inimese elu parim aeg, kuid kohvri pakkimine seda tõenäoliselt ei ole. Kõnealune tegevus on oluliselt lihtsam, kui mõtled ette valmis, mida selga panna kavatsed ning võtad kaasa riideid, mida saab kanda mitut moodi. Ajaleht Ilta Sanomat pani kirja viis praktilist nõuannet, kuidas kohvri pakkimine lihtsamaks muuta. 

Jäta “igaks juhuks” riided koju

Vaata, millist ilma sihtkohas lubab ning paki vastavalt sellele. Kohvrisse jääb oluliselt rohkem ruumi, kui jätad “igaks juhuks” rõivad koju. Kui oled reisimas soojale maale, ära võta igaks juhuks kaasa mitut paari pikki pükse, jopet ja kampsunit – need võtavad vaid üleliigset ruumi. Kui reis kestab vaid paar päeva, saad ideaalselt hakkama kahe alaosa ja kolme ülaosaga.

Mõtle riietus valmis

Mõtle pakkides välja komplektid, mida erinevatel päevadel ja erinevates situatsioonides selga panna plaanid. Tee seda konkreetselt: mida paned selga lennukisse, mida hotellitoas, mida välja minnes või restoranis käies. Kui oled komplektid eelnevalt välja mõelnud, väldid liigsete riiete kaasavõtmisest. 

Eelista riideid, mida saab kanda mitut moodi

Parimad reisiriideid on need, mida saab kanda mitut moodi ja kombineerida teistega. Näiteks suure salli saab külma puhul õlgadele asetada, vajadusel ümber puusade seelikuks panna ning kuuma eest kaitseks ümber pea mässida. Ka ühevärvilised seelikud on praktilised, sest neid saab kombineerida erinevate ülaosadega ning kanda mitmel päeval järjest. 

Kaks paari kingi on küllalt

Enamik naistest võtab reisile kaasa liiga palju kingi ning suurt osa neist nad isegi ei kanna. Lisaks sellele kaaluvad kingad palju ja võtavad ruumi. Nädalasele reisile on kahest paarist jalanõudest küll: ühed on jalas ja teised kohvris. 

Ära stressa

Kuigi organiseeritus tuleb pakkimisel kasuks, ära pinguta üle. Puhkusel nauditakse. Su kohvris ei pea leiduma kõike ellujäämiseks vajalikku alustades õmblustarvetest ja lõpetades lusikate ning pannidega. Kui su sokkidesse tulebki auk, siis ära paanitse – kohalikes poodides müüakse samuti sokke.