6 OMADUST, MIS VIITAVAD, et sa oled keskmisest intelligentsem

6 OMADUST, MIS VIITAVAD, et sa oled keskmisest intelligentsem

Teadlaste sõnul on olemas teatud kindlad omadused, mis võivad viidata sellele, et sa oled keskmisest intelligentsem. Sellegipoolest ei saa neid väiteid 100% tõe pähe võtta, ent teatud tõetera on siin kindlasti olemas. Kuus omadust, mis viitavad, et sa oled keskmisest intelligentsem:

Teadlaste sõnul on olemas teatud kindlad omadused, mis võivad viidata sellele, et sa oled keskmisest intelligentsem. Sellegipoolest ei saa neid väiteid 100% tõe pähe võtta, ent teatud tõetera on siin kindlasti olemas.

Kuus omadust, mis viitavad, et sa oled keskmisest intelligentsem:

1. Sa ei suitseta

Erinevad uuringud on näidanud, et inimesed, kes ei suitseta ega tunne selle tegevuse järgi ka vajadust, on kõrgema IQ-ga kui nende suitsetavad kaaslased! Pigem kasutavad nad suitsetamiseks kuluvat aega ja raha arendavatele tegevustele. Huvitav, kui palju keskmine suitsetaja aastas raha suitsu ostmisele kulutab? Aga hiljem oma tervise turgutamisele?

2. Sa oled sportlik ja sale

Teadlased on välja selgitanud, et intelligentsed inimesed pööravad iseenesestmõistetavalt tähelepanu ka oma füüsilisele vormile ja ei lase ennast käest ära. Nende kehakaal ei kõigu väga suurel määral ja nad hoolitsevad oma tervise eest pidevalt. Nad ei pea dieete ega söö toite, mis nende organismile hävitavalt mõjuvad. 

3. Sa oled vasakukäeline

Vasakukäelisi peetakse keskmisest loomingulisemaks ja andekamaks. Nad suudavad piiridest väljapoole vaadata ja näevad võimalusi seal, kus teised ei pruugi näha. Sellest tulenevalt on nad sageli ka intelligentsemad.

4. Sul on kass

Uuringute kohaselt on kassi omavad inimesed intelligentsemad kui koerasõbrad. Koeri eelistavad inimesed, kes armastavad suhelda ja vajavad oma ellu palju meelelahutust. Kassiomanikud hindavad lugemist ja rahulikku seltskonda kõrgemalt ning eelistavad pigem omaette olemist kui suurt seltskonda.

5. Sa oled pikka kasvu

Pikka kasvu inimesed on intelligentsemad ja sellise tulemuseni on jõudnud mitmed uuringud läbi aastakümnete. Ka keskmisest pikemat kasvu lapsed on andekamad kui nende eakaaslased. Leitakse, et pikka kasvu inimesed on arenguvõimelisemad ja oskavad elus paremini läbi lüüa.

6. Sa oled pere vanim laps

Pere kõige vanem laps on sageli ka kõige intelligentsem ja see ei ole otseselt seotud geenidega, vaid pigem tuleneb sellest, et sa oled väikesest peast saanud rohkem elukogemust. Väikese õe või venna eest hoolitsemine õpetab vastutustundlikkust ja kannatlikkust ja sinu reaalsustaju on tugevam kui lastel, kes on pere noorimad. 

Allikas: Businessinsider.com