6 SOOVITUST, KUIDAS RANNAILMAST viimast võtta

Imekaunid suveilmad on saabunud ning patt oleks neid kasutamata jätta, sest kes teab, kauaks seda mõnusat sooja meile antud on. Nädalavahetusel tasub kindlasti minna rannamõnusid nautima, ent siinkohal tasub muidugi meeles pidada ka peesitaja niiöelda põhireegleid.

Imekaunid suveilmad on saabunud ning patt oleks neid kasutamata jätta, sest kes teab, kauaks seda mõnusat sooja meile antud on. Nädalavahetusel tasub kindlasti minna rannamõnusid nautima, ent siinkohal tasub muidugi meeles pidada ka n-ö peesitaja põhireegleid.

Et päev rannas mööduks mõnusalt, järgi neid soovitusi:

1. Vesi

Kindlasti varu lähedale vett ning tarbi seda julgesti, sest kuumuse käes kaotab organism ohtralt vedelikku. Eelista tavalist vett kõikvõimalikele limonaadidele ja mahladele, sest just vesi aitab vedelikupuudust kõige paremini ära hoida.

2. Ei alkoholile

Alkohol ja kuumus on väga halb kombinatsioon ning see võib lõppeda ohtliku terviserikkega. 

3. Kaitse pead

Päike on hetkel väga terav ja päikesepiste ei hüüa tulles. Kanna riidest mütsi või seo rätik pähe ja päevita ettevaatlikult. Kohe, kui tunned, et sul on liiga palav ja raske olla, joo vett ja mine päikese eest varju.

4. Päikesekaitse

Kasuta kvaliteetset tugevat päikesekaitsekreemi! On väga vale arusaam, et kui sa kasutad kaitsekreemi, siis päike ei hakka peale. Kaitsekreem niisutab nahka ja kaitseb seda ning tänapäeva kreemid tagavad ka ühtlasema jume, mis kestab kauem. Punaste põlenud õlgadega päevitajaid on näha kõikjal ja see pole sugugi kaunis vaatepilt, rääkimata sellest, kui kahjulik see nahale on.

5. Söö marju ja puuvilju

Päike teeb uimaseks ning vedelikupuudus tekib kergelt. Vitamiinirikkad värsked marjad ja puuviljad annavad energiat ja hoiavad keha vedelikuvajaduse tasakaalus. Võta kindlasti randa kaasa värsket kraami.

6. Ära ole päev läbi söömata

Kui sa oled plaaninud rannas olla mitu tundi, siis kindlasti tuleks vahepeal ka einestada. Isegi kui sa rannas olles tunned, et kõht polegi tühi, siis võid kindel olla, et hiljem on sul lausa hundiisu ja siis sööd sa lihtsalt liiga palju korraga. Mõistlikum on rannas vahepeal söömas käia või söök kaasa võtta. 

Allikas: health.com