Reklaam sulgub sekundi pärast

7 NIPPI turvaliseks ostlemiseks internetis

Internetis ostlemine on muudetud enneolematult mugavaks. Ometi kaasnevad mugavusega omad ohud. Buduaar toob välja seitse nippi, et muuta ostlemine turvaliseks ja kiireks.

Internetis ostlemine on muudetud enneolematult mugavaks. Ometi kaasnevad mugavusega omad ohud. Buduaar toob välja seitse nippi, et muuta ostlemine turvaliseks ja kiireks.

1. Kontrolli müüja tausta!

Enne, kui midagi ostma hakkad, kontrolli müüja tasuta – guugelda teda ja loe üle, mis tagasisidet tema kohta antud on. Tähtis on ka see, et müüja kodulehel oleks olemas tema nimi, aadress ja vajalikud kontaktandmed ühenduse võtmiseks.

2. Kontrolli hinda!

Kui hind tundub sulle liiga soodne, siis kontrolli kindlasti, kui palju see sama asi mujal maksab. Samuti tuleks enne tellimist kindlaks teha see, kes maksab postikulu – kas müüja või ostja – ning kas välisriigist tellides lisanduvad veel importmaksud.

3. Tee selgeks tagastamise tingimused!

Tingimused peavad kirjas olema kodulehel. Kui sa neid ei leia, siis palu müüjal selle kohta infot saata.

4. Kontrolli kaup kohe üle!

Kohe, kui oma kauba kätte saad, kontrolli see üle. Kui selgub mingi probleem, siis võta ühendust müüjaga. Vajadusel palu raha tagastamist. Kindlasti hoia alles meilivestluse koopiad müüjaga.

5. Ole isikuandmetega ettevaatlik!

Ole teadlik, milleks müüja sinu andmeid küsib. Nime, elukohta, isikukoodi ja pangaarvet puudutavate andmete küsimise eesmärk võib olla pahatahtlik ning lõppeda identiteedivargusega (sinu andmeid kasutavad petised tulevikus sinu nimel tehingute sõlmimiseks). Krediitkaardinumbri küsimine on õigustatud vaid juhul, kui soovid kauba või teenuse eest maksta.

6. Ettemaks peab lepingus kirjas olema!

Tea, et juhul kui kaupleja soovib osa kauba hinnast ettemaksuna, peab see olema lepingutingimustes kirjas. Kui e-pood nõuab sinult toote eest sajaprotsendilist ettemaksu, siis kaalu, kas ettemaks on kooskõlas kauba ootamisajaga. Kui sul tuleb kaupa väga kaua oodata ja müüja ei tundu täiesti usaldusväärne, tasub otsida alternatiive.

7. Võimalusel kasuta deposiitarvet!

E-poest ostes on risk väiksem, kui teed makse deposiitarvele vastava vahendaja kaudu (nt PayPal, Buduaari Depo). Sel juhul toimub maksmine n-ö kolmanda isiku kaudu ning müüjale kantakse raha üle alles siis, kui oled kauba kätte saanud ja seda kinnitanud.