7 PÕNEVAT FAKTI, mida sa valentinipäeva kohta teadma peaksid

7 PÕNEVAT FAKTI, mida sa valentinipäeva kohta teadma peaksid

Iga aasta 14. veebruaril tähistatakse pea kogu maailmas Valentinipäeva! Oma kallimale tehakse kingitusi, lähedastele saadetakse kaarte ja isegi kihlutakse – tegu on aasta kõige romantilisema päevaga ning ka paljud beebid eostatakse just sel ajal. Muidugi võib seda päeva ka sõbrapäevana tähistada.

Iga aasta 14. veebruaril tähistatakse pea kogu maailmas valentinipäeva! Oma kallimale tehakse kingitusi, lähedastele saadetakse kaarte ja isegi kihlutakse – tegu on aasta kõige romantilisema päevaga ning ka paljud beebid eostatakse just sel ajal. Muidugi võib seda päeva ka sõbrapäevana tähistada.

Allpool toome välja seitse põnevat fakti valentinipäeva kohta:

1. Valentinipäeval saadetakse ülemaailmselt välja umbes üks miljard kaarti ja seda igal aastal. Vaid jõulupühadel saadetakse välja rohkem kaarte.

2. Keskajal sõid naised sel päeval kummalisi toite, sest arvamuse kohaselt oli siis lootust unes oma tulevast abikaasat näha. Näiteks söödi magusaid pannkooke tomatikeedisega. 

3. Valentinipäeval müüakse maailmas üle 35 miljoni südamekujulise šokolaadikarbi.

4. 73% rooside ostjatest on sel päeval mehed, kuid ka naised kingivad sel päeval lilli ja seda teeb 27% naistest. Kusjuures 15% maailma naistest saadab sel päeval endale ise lilli!

5. Valentinipäeval tehakse maailmas umbes 220 000 abieluettepanekut.

6. Valentinipäeva hakati ametlikult tähistama alatest aastast 1537, kui Inglismaa kuningas Henry VII kuulutas 14. veebruari ametlikult valentinipäevaks.

7. Paar nädalat hiljem, märtsi alguses tõuseb hetkega koduste rasedustestide ostuarv ning paljud beebid eostatakse just 14. veebruaril. Valentinipäeval aga tõuseb kondoomide ostuarv ligi 20%!

 

Allikas: sheknows.com