8 NATURAALSET PUTUKATÕRJE abinõu sinu kodu jaoks

4 kommentaari
8 NATURAALSET PUTUKATÕRJE abinõu sinu kodu jaoks

Mitte keegi meist ei soovi jagada oma kodu putukatega. Putukad võivad oma kohaloluga muutuda ebameeldivaks, tüütuks ja paljudes inimestes tekitavad lutikad ka hirmu. Ei tasuks ka ära unustada potensiaalset nõelata saamise ohtu! Juba mõte sellest paneb naha sügelema. Putukatõrje ei ole alati nii kerge ja efektiivne kui see võib tunduda, paljude putukatõrjevahendite koostisosad sisaldavad ohtlikke kemikaale. Siin on 8 naturaalselt ning kergesti kättesaadavat viisi, kuidas putukad oma kodust eemalepeletada! 

Mitte keegi meist ei soovi jagada oma kodu putukatega. Putukad võivad oma kohaloluga muutuda ebameeldivaks, tüütuks ja paljudes inimestes tekitavad lutikad ka hirmu. Ei tasuks ka ära unustada potentsiaalset nõelatasaamise ohtu! Juba mõte sellest paneb naha sügelema. Putukatõrje ei ole alati nii kerge ja efektiivne, kui see võib tunduda, paljude putukatõrjevahendite koostisosad sisaldavad ohtlikke kemikaale. Siin on kaheksa naturaalset ning kergesti kättesaadavat viisi, kuidas putukad oma kodust eemale peletada! 

Söögisooda

Söögisooda sisaldab kuivatavaid omadusi, mis putuka kehasse imendudes hävitavad niiskuse ning kuivatavad putuka ära. Lisa söögisoodat kõikidesse kohtadesse, kus putukad sinu kodus pesitsevad ning paari päeva pärast puhasta tolmuimejaga sooda ara. Vajadusel korda tehtut. 

Ränigeel

Ränigeelil on kuivatav toime, mis hävitab putukad efektiivselt. Geel sobib ideaalselt voodilutikate hävitamiseks ning seda tasub panna oma magamistuppa nii voodi ümber kui ka madratsi peale.

Äädikas

Äädikas on sinu truu liitlane sõjas ämblike vastu. Vala natuke äädikat spreipudelisse (võid ka veega segada) ning pihusta äädikasegu ämblike kogunemiskohtadesse. 

Piparmündiõli

Samamoodi on ka piparmündiõli efektiivne vahend ämblike tõrjeks. Vala natuke õli spreipudelisse (võid segada veega) ning pihusta kohtadesse, kus märkad ämblikuvõrke või ämblike liikumist. Piparmündiõli vabastab su kodu ämblikest ning jätab tuppa ka meeldiva lõhna. 

Cayenne’i pipar

Puista Cayenne’i pipart üle kogu oma kodu ning võid kindel olla, et mitte ükski putukas ei julge sulle enam külla tulla! 

Tolmuimeja 

Kasuta tolmuimeja imemisvoolikut oma madratsi puhastamisel. Tolmuimeja imemisvoolik sobib ideaalselt madratsi sisemuse puhastamiseks seal potentsiaalselt pesitsevatest putukatest. Imemisvooliku erinevad otsikud võimaldavad jõuda madratsivedrude vahele, pragudesse ja lõhedesse. Voolik sobib ka vaipade ning põrandaliistude puhastamiseks. 

Mündilehed

Mündilehtede lõhn hoiab eemale kõik kahjurid. Puista natuke purustatud lehti oma kodu erinevatesse nurkadesse. Parimateks kohtadeks on madrats ning sinu voodipesukapp. Mündilehed lisavad sinu kodule ka meeldivalt värsket aroomi. 

Lavendel, eukalüpt ja rosmariin 

Voodilutikad vihkavad südamest lavendli-, eukalüpti- ning rosmariiniõli. Lisa paar tilka oma lemmikut eeterlikku õli tassi vee sisse, sega ning pihusta segu oma magamistoas. Kahjurid, lutikad ja putukad kaovad kui võluväel. 

Need naturaalsed meetodid aitavad elimineerida putukad sinu kodust ning muudavad selle jälle meeldivalt puhtaks!  

Allikas: Healthyfoodhouse.com