8 NUTIKAT NIPPI, kuidas endast head muljet jätta

Keegi meist pole sündinud meeldivaks inimeseks, vaid see on oskus, mida õpitakse aja jooksul ning lihvitakse aina uuesti ja uuesti. Ka oma käitumisega annab palju ära teha. Iltalehti pani kirja kaheksa kavalat nippi, kuidas endast head muljet jätta. 

Küsi küsimusi

Inimesed tahavad, et neid kuulataks. Küsi asjakohaseid küsimusi – sellega näitad, et sa mitte ainult ei kuula, vaid ka süvened vestlusesse. 

Ole aus

Meeldivate inimeste üks olulisemaid jooni on ehedus ja ausus. Raske on inimest meeldivaks pidada, kui sa ei tea, kes ta tegelikult on ja mida mõtleb.

Ära mõista kohut

On väga keeruline suhelda inimesega, kes kõiki su ideid maha teeb ning sinu üle kohut mõistab. Jää viisakaks ja ole avatud. See ei tähenda, et pead iga lollusega kaasa minema, kuid on hea õppida olema paindlik.

Ära nõua kogu tähelepanu endale

Ole kõikide vastu ühtemoodi sõbralik ja tähelepanelik. Kui sind kiidetakse mingi saavutuse eest, siis juhi tähelepanu ka neile, kes sind aitasid. Näita, et hindad nende pingutust. 

Jäta endast meeldiv esmamulje

Uuringute järgi otsustavad inimesed esimese seitsme sekundiga, kas inimene meeldib neile või mitte. Jälgi esmakohtumisel oma kehakeelt – ära pane käsi rinnale risti, vaata inimesele silma sisse ja naerata. 

Ära ole kuri

Kellelegi meist ei meeldi kurja näoga inimesed, kes kuidagi naeratada ei mõista. Ole siiras ja soe ning naerata julgelt. 

Ära vingu

Keegi ei taha endale vinguja kuulsust. Seega vali väga hoolikalt, kus ja millest sa räägid. Ka tasuks oma eraelu probleemid alguses vaid enda teada hoida. 

Ole tasakaalus

Inimesed, kes jätavad endast hea mulje, oskavad olla tasakaalus. Nad on tõsiseltvõetavad, kuid samas sõbralikud.