Reklaam sulgub sekundi pärast

9 kavalat nippi, kuidas panna ebaviisakas inimene vaikima

Kas sinu elus esineb  „armastan, ei armasta“ suhteid? Paljud inimesed seisavad silmitsi selliste suhetega, kus ühel hetkel on konkreetne inimene neile armas ent teisel hetkel salvatakse üksteist kõige õelamal moel. Läedalolevad inimesed, teavad meie nõrku kohti kõige paremini, seetõttu õnnestub tihtilugu just pereliikmetel, sõpradel või abikaasadel üksteist kõige enam solvata. 

Kas sinu elus esineb „armastan, ei armasta“ suhteid? Paljud inimesed seisavad silmitsi selliste suhetega, kus ühel hetkel on konkreetne inimene neile armas, ent teisel hetkel salvatakse üksteist kõige õelamal moel. Lähedalolevad inimesed teavad meie nõrku kohti kõige paremini, seetõttu õnnestub tihtilugu just pereliikmetel, sõpradel või abikaasadel üksteist kõige enam solvata.

Sageli võib juhtuda, et enne öeldakse ning seejärel alles mõeldakse, millised sõnad suust välja lendasid ning see võib endaga kaasa tuua palju negatiivset. Mõistagi ei ole alati lihtne säilitada külma närvi olukordades, kus tunned, et sind on maatasa materdatud, kuid õigeid taktikaid kasutades on see ometigi võimalik. Tasuks alati meeles pidada, et kui keegi on sinu vastu ebaviisakas, siis see paljastab tema, mitte sinu olemuse. Alltoodud üheksa reageerimisviisi aitavad sul negatiivsetest olukordadest positiivsena välja tulla. 

1. Täna!

Lihtne "Aitäh!" võib anda olukorrale, kus sinuga käitutakse ebaviisakalt, hoopis teistsuguse vaatevinkli. Selline reaktsioon mitte üksnes ei tõesta seda, et solvavad sõnad ei lähe sulle korda, vaid ühtlasi näitab ka sinu küpset ellusuhtumist. Ebaviisakusele ei tasu kunagi vastata ebaviisakusega. 

2. Näita välja austust tema seisukoha osas. 

Intelligentne lähenemine olukorrale näitab, et soovid lahendada ebameeldivused täiskasvanud inimeste kombel ning mitte langeda laimajaga samale tasemele. Ükskõik milline inetu ning taktitundetu kommentaar peegeldab eelkõige selle inimese suhtumist iseendasse. 

3. See vestlus on nüüd lõppenud. 

Kui tunned, ei suuda teatud olukorras vastaspoolele viisakusega vastata, siis lihtsalt tee vestlusele kiire lõpp. Ilmselt ei ole sinu sooviks hävitada suhet selle inimesega, kes sind hetkel kuidagi solvanud on, kuid selleks, et lugupidamist mitte teeselda, võiksid mõneks ajaks lihtsalt eemale tõmbuda. 

4. Miks sa arvad, et see oli hetkel vajalik ning kas tõepoolest ootad sellisele küsimusele vastust? 

Selline vastukaja solvangutele, eriti kui ümberringi on veel inimesi, kes vestlusringi kuuluvad, toob selle teise inimese väga kiiresti maa peale tagasi. Selle asemel et vihastada, mis väga tõenäoliselt võib vahel olla teise inimese poolt taotluslik, näita teatud olukordades välja pigem külma, rahulikku ja ükskõikset suhtumist. Näita, et oled võimeline rääkima tundlikest teemadest, toetudes mõistlikkusele, jäädes sealjuures viisakaks. Võimalik, et sinu ning ka kõigi seltskonnas viibijate ees lõpuks hoopis vabandatakse. 

5. See peaaegu et riivas mu tundeid. 

Väike sarkasm tuleb sellistes olukordades alati kasuks, ühtlasi näitab see, et sa ei soovi vastu võtta negatiivsust. Sarkasm annab ka ideaalse võimaluse kohelda ebaviisakaid inimesi täiskasvanute kombel ning annab taas kord aimu sellest, et teravad kommentaarid tegelikult ei mõjuta sind.

6. Sul on õigus. 

Kuigi enamiku inimeste jaoks on raske seda lauset sellistes olukordades, kus sind solvatakse, lausuda, näitab see tegelikult üksnes sinu tugevust ning solvaja usub sealjuures siiralt, et tal ongi õigus, seetõttu võid kindel olla, et ebameeldiv vestlus ei veni pikale. Mida veel võiks olla neil lisada, kui oled nõustunud nendepoolse materdamisega? Selline taktika ei pruugi sulle küll tegelikku rahulolu tuua, kuid samas paneb selline reageering solvaja teatud mõttes siiski paika, kuna tal ei õnnestunud sind endast välja viia, mis tegelikult varjatult on olnud tema eesmärgiks. 

7. Sul on alati midagi negatiivset öelda, kas pole? 

Selline reakstsioon koondab tähelepanu sinu pealt hoopis solvaja enda suunas ning võib panna ta mõtlema selle üle, kas ja mida ta peaks välja ütlema. Oma siiraste emotsioonide näitamine ja arvamuse otsekohene väljaütlemine, kui sind on solvatud, ei pruugi olla alati kõige halvem variant. Kui tunned, et soovid tähelepanu koondada kellegi väljaütlemiste peale, siis võib olla otsekohesus just parim viis, kuidas seda teha. Negatiivsus mõjutab kõiki inimesi meie ümber ning selle teadvustamine sapipritsijatele võib heal juhul muuta nende käitumist tulevikus. 

8. Ma armastan ennast ja ma armastan ka sind!

Sellist taktikat võib mõistagi kasutada üksnes perekonna, sõprade või abikaasa puhul. Kui öelda midagi sellist näiteks ülemusele või kolleegidele, vaadatakse sind ilmselt väga veidra pilguga ning konfliktset olukorda see arvatavasti päris lõpuni ja adekvaatsel moel ei lahenda. 

Kuid kindlasti võiksid teha selle punkti ette linnukese ning teatud olukordades seda kasutada, kuna positiivsus võidab alati negatiivsuse! 

9. Naera!

Selline reaktsioon toob inimese, kes sinu osas taktitundetult käitunud on, kindlasti taas kord maa peale ning tal võib oma sõnade pärast lausa piinlik hakata.

 

 

Allikas: powerofpositivity.com