Reklaam sulgub sekundi pärast

9 LIHTSAT VÕIMALUST olla keskkonnasõbralik

1. Käed mullaseks!

Hoia raha kokku ning raja endale peenar värske ja hea-paremaga. Pealegi, sinu kasvatatud ja sinu korjatud porgandid ning kartulid on kindlasti pestitsiidide- ja äärmiselt kahjulike väetiste vabad. Pluss need maitsevad taevalikult!

2. Keerame jahedamaks!

Pestes on riided 90kraadise programmiga, kasutad sa neli korda rohkem elektrit, kui peseksid neid 40kraadise veega. Pesumasinad kasutavad CO2 tundlikku elektrit, et soojendada vett, seega on masinatel tugev mõju meie keskkonnale. Kasuta kuuma vett, kui sa seda tõesti vajad!

3. Kaks prügikasti lisaks!

Sorteerides kasvõi ühe alumiiniumist purgi, hoiad juba kokku kolme tunni võrra elektrit, mis kuluks televiisori vaatamisele. Tea, et ühe tonni ajalehtede tootmisele kulub 24 puud. Ehk oleks mõistlik prügi sorteerida? Ühte kasti paber, teise taara ning kolmandasse kõik, mis üle jääb.

4. Ära täida veekannu ääreni!

Pane kiirkeedukannu ainult sellises koguses vett, mida sul tõesti vaja läheb. Nii hoiad kokku elektrit ja ka oma aega!

5. Anneta!

Korja elamises kokku asjad, mida sa tead, et ei kasuta ning vii need annetuspunktidesse. Esiteks saad sa lahti oma sisemisest ängistusest, mis tekib, kui vaatad oma garderoobi ning ei leia sealt midagi üles ning teiseks teed sa lihtsalt head! Kindlasti läheb kellelgi neid asju kõvasti rohkem vaja kui sinul. Me garanteerime, et tunned end hiljem paremini!

6. Lülita välja!

Lülita välja oma arvuti ning tõmba seinast laadijad, kui sa neid ei kasuta. Nii hoiad kokku raha ja säästad keskkonda. 

7. Ole kaval!

Hoia suvel kardinaid akende ees, et hoida toas jahedat joont. Sellisel juhul ei pea konditsioneer toas täisvõimsusel huugama. Talvel, kui päike särab, käitu aga vastupidi ning lase sel tuba soojendada.

8. Lambipirnid vastavalt ELi nõuetele!

Kasuta tõhusaid, ent keskkonnasõbralikke lambipirne. Need püsivad 10 korra kauem kui tavalised lambipirnid ja nende tootmine on kordades keskkonnasõbralikum.

9. DIY!

Hoia eemale kreemidest ja maskidest, mille koostisosad tekitavad kahtlusi. Valmista ise endale näo- või juuksemask köögis leiduvatest toorainetest. Nii oled sõber nii oma keha kui ka keskkonna vastu.