ÄRA TEE NII! KORISTUSNIPID, mis muudavad olukorra veelgi hullemaks

Koristamisega on seotud mitmesuguseid väärarusaamu. Mõningate nippide puhul, mis on aga suuresti kasutusel, on siiski tõdetud, et need on vanaaegsed ja kasutud.

Good Housekeeping murrab tuntumad müüdid, mis on seotud koristamisega.

Ära kasuta vaibal ohtralt vett 

Kas kallasid midagi kogemata vaibale peale ning üritad seda nüüd puhtaks saada sinna liitrite viisi vett peale valades? Veel hullem, kui kasutad sooja vett. Liiga palju vett ja kiire koristus võivad vaiba ära rikkuda. Selle asemel pane plekile esmalt peale majapidamispaber ja puhasta see õigete puhastusvahenditega.

Ära puhasta punase veini plekki soolaga

Üldine väärarusaam on, et punase veini plekile peaks soola peale panema, sest sool peaks veini endasse imema. Sool võib aga hoopiski kangast kahjustada. 

Ära kasuta äädikat kõige puhastamiseks

Misasja? Kas äädikat ei saagi puhastustootena kasutada? Äädikas on looduslik toode ja seda saab kasutada majapidamises pindade puhastamiseks. Siiski ei saa äädikat kasutada näiteks looduslikust kivist pindadel, sest see võib materjali kahjustada. Samuti ei eemalda äädikas kõiki plekke.

Ära kasuta klaasipuhastusvahendit arvutiekraanil

Kui oled kunagi kasutanud klaasipuhastusvahendit arvutiekraanil, lõpeta see kohe ära. Nimelt sisaldab see tavaliselt ammoniaaki, alkoholi ja need ained võivad põhjustada arvutiekraanil korrosiooni. Sama kehtib ka televiisoriekraani kohta.

Ära kasuta valgendit roosteplekkidel

Valgendaja ei muuda roosteseid pindu nagu uueks, samuti ei puhasta see mustust. Valgendaja kasutamine roostesel pinnal võib hoopiski asja hullemaks muuta ja levitada roostet suuremale pinnale. See on see hetk, kus peaks kasutama äädikat. Lase äädikal natuke seista ja seejärel puhasta plekk harjaga.