ASJAD, MILLE EEST SA unustasid oma õpetajat tänada

ASJAD, MILLE EEST SA unustasid oma õpetajat tänada

Mäletad seda tunnet koolipingis, kui jõllitasid iga minuti järel kella ja lootsid, et ühe minuti asemel on möödunud hoopis kümme ning et kohe-kohe saad laua tühjaks teha ja kodu poole sääred teha? Kuigi koolis käies sooviks enamik meist olla ükskõik kus mujal kui koolis, tekib kahjuks alles täiskasvanuna arusaam, et need tüütud ja karmid õpetajad olid tegelikult väga oluliseks osaks sinu eluteel ning et ilma nendeta ei oleks sa ehk see, kes sa nüüdseks oled.
 
Kunagi ei ole aga liiga hilja tänada oma õpetajaid raske töö, kannatlikkuse ja vastupidavuse eest ajal, mil sina neid ei sallinud ja lootsid võimalikult kiirelt “päris eluni” jõuda. Siin on välja toodud viis asja, mida oled ilmselt võtnud iseenesestmõistetavalt ja mille eest oled arvatavasti unustanud oma õpetajaid tänada:

Nad suunasid sind pühenduma asjadele, milles sa hea oled
Sinu õpetajad võtsid aega, et õppida tundma sinu tugevusi ja nõrkusi ning andsid sulle tõuke proovida asju, milles sa end ei uskunud hea olevat. Nad panid sind endasse uskuma ja nägema endas potentsiaali ning püüdsid sind innustada, kui sul endal viitsimisest väheks jäi.
 
Nad esitasid sulle väljakutseid
Kuigi sel hetkel ei pidanud sa sellest lugu, ei andnud õpetajad sulle halbu hindeid selleks, et sind kiusata, vaid selleks, et sind aidata. Nad uskusid, et sa suudad paremini ja nad võtsid endale eesmärgiks aidata sul läbi väljakutsete arenedes kaugemale jõuda.
 
Nad karistasid sind petmise eest
Peaksid olema tänulik, et sinu õpetajad ei lasknud sul laiselda ja sohki teha. Nad tegid kindlaks, et me mõistaks õppimise ja teadmiste tähtsust ning et vaid ausal teel suudad sa välja töötada hea tööeetika ja austada ka täiskasvanuna töö tähtsust.
 
Nad hoolisid sinu sotsiaalsest heaolust
Kui kannatasid koolivägivalla all või käisid läbi valede inimestega ning unustasid seetõttu prioriteedid, oli õpetaja alati õigel ajal õiges kohas. Kuigi sel hetkel võis näida, et ta lihtsalt topib oma nina sinu asjadesse, siis hiljem saad aru, kuidas õpetaja soovis sulle vaid parimat ja lootis, et sa ei unusta seda, mis on sinu jaoks tõeliselt oluline.
 
Nad panid meid lugema häid raamatuid
Kõik kohustusliku kirjanduse nimekirjas olevad raamatud on klassikud, mis mitte ainult ei valmistanud meid ette täiskasvanueluks, vaid aitasid meil mõista ka puberteediea mõistatusi.

Allikas: Bustle.com