BAARIDAAMID PALJASTASID oma ameti räpased saladused

BAARIDAAMID PALJASTASID oma ameti räpased saladused

Baaridaami töö on üsnagi kurnav, sest päevad on pikad ning jalgadel tuleb olla vahest enam kui 12 tundi. Ebameeldivatest klientidest ei pääse keegi ja kui enesetunne on halb, siis tuleb emotsioonid alla neelata ja kliendile naeratada, justkui kõik oleks imeline. Pole ka ime, et baaridaami tööl on inetu varjupool, millest enamus ilmselt midagi ei tea.

Baaridaami töö on üsnagi kurnav, sest päevad on pikad ning jalgadel tuleb olla vahel enam kui 12 tundi. Ebameeldivatest klientidest ei pääse keegi ja kui enesetunne on halb, siis tuleb emotsioonid alla neelata ja kliendile naeratada, justkui kõik oleks imeline. Pole ka ime, et baaridaami tööl on inetu varjupool, millest enamik ilmselt midagi ei tea.

Allpool on välja toodud baaridaami ameti seitse saladust:

1. Jootraha salaja pihtapanek

Kuigi enamjaolt jaotatakse jootraha päeva lõpus kõikide baaridaamide vahel ausalt ära, siis tihtipeale tuleb ette ka seda, et mõned neiud pistavad saadud raha salaja taskusse. Kuni see saladus välja tule, ei teagi sellest keegi.

2. Sõpradele omahinnaga jookide tegemine

Pigem näeb see välja nii, et baaridaam annab sõpradele suure klaasi veini ja võtab raha väikese klaasi eest. Ühest küljest tasub baaridaami sõbralistis olek ennast kindlasti ära, ent pooleldi tasuta alkohol mõjub tervisele siiski laastavalt.

3. Snäkivaagnalt söömine, enne kui see lauda läheb

Suured snäkivaagnad, mis kliendile viimist ootavad, on näljasele baaridaamile paras ahvatlus ning pole üldse harv juhus, kui mõni neist snäkivaagnalt enne lauda viimist mõne toidupoolise lihtsalt põske pistab.

4. Pohmelli puhul valetatakse ennast haigeks

Pohmell on ebameeldiv ja enesetunne on üsnagi sant, mistõttu ei jää baaridaamil sageli muud üle, kui end haigeks valetada, et koju teki alla pohmakat põdema jääda. Kui baaridaam ütleks oma ülemusele, et tal on pohmell, siis ilmselgelt ei mõjuks see hästi. Kuni vale välja ei tule, polegi midagi katki.

5. Püsikundedele hüüdnimede panek

Igas baaris on omad püsikunded, kes seal vähemalt korra nädalas joomas käivad ja kõige sagedasemad külalised, keda võib ilmselt ka alkohoolikuteks pidada, istuvad pea igal õhtul baarileti taga. Nendele kundedele on baaridaamid ajapikku hüüdnimed välja mõelnud ning omavahel suheldes kutsutakse neid näiteks Viina Kalleks või Margarita Lindaks.  

6. Baari koristamata jätmine enne sulgemist

Kui päev läks pikale ning jalad löövad tuld ja uni sunnib vägisi silmi kinni, siis tuleb ette ka seda, et baaridaam jätab lauad koristamata ning paneb uksed kinni, lootes, et keegi teada ei saa ja et ta jõuab järgmisel päeval kõik taas läikima lüüa.

7. Tualettruumis istumine

Kui jalad on tundidepikkusest ringijooksmisest väsinud ja valusad, siis on ainsaks lahenduseks minna tualettruumi ja potil lihtsalt niisama istuda, et jalad puhata saaksid. Seda nippi kasutavad paljud, sest paremaid ideid pole lihtsalt välja mõeldud. 

Igal ametil on omad saladused, mida teavad vaid need, kes seda ametit peavad.

Allikas: cosmopolitan.com