Buduaari raamatusoovitus: “Minu armsad luud”

Buduaari raamatusoovitus: “Minu armsad luud”

Kui me kohtume raamatu peategelase Susie Salmoniga, on ta juba taevas.  Vaadates alla sellest kummalisest uuest paigast, jutustab ta meile 14-aastase tüdruku värske ja energilise häälega loo, mis on ühtaegu painav ja lootusrikas.   

Kui me kohtume raamatu peategelase Susie Salmoniga, on ta juba taevas. 

Vaadates alla sellest kummalisest uuest paigast, jutustab ta meile 14-aastase tüdruku värske ja energilise häälega loo, mis on ühtaegu painav ja lootusrikas. Oma surmale järgnenud nädalatel jälgib Susie elu jätkumist ilma temata: kuidas tema koolikaaslased levitavad kuulujutte tema kadumisest, kuidas ta pere hellitab lootust ta elusalt leida ja kuidas ta mõrtsukas püüab jälgi peita. Kui mööduvad kuud ilma vähimagi edasiminekuta, näeb Susie, kuidas kaotus ta vanemate abielu pahupidi pöörab, kuidas ta õde sunnib end olema tugev ja kuidas ta väikevend püüab taibata sõna “läinud“ tähendust. Ja ta uurib paika nimega taevas – see meenutab talle uhkete kiikedega kooliõue. Seal on nõustajad, kes aitavad uustulnukatel kohaneda, ja sõbrad, kellega tuba jagada. Mida iganes ta ka ei sooviks, kõik ta soovid täituvad – peale suurima soovi: olla uuesti Maa peal koos oma lähedastega. 

“Minu armsad luud“ oli 2003. aastal Ühendriikides ja Inglismaal üks enimmüüdud raamatuid. 2009. aastal valmis selle põhjal film.

Lunasta oma “Minu armsad luud” raamat Buduaari auhindadest SIIT

Minu armsad luud
Autor: Alice Sebold 
Tõlkija Tiia-Mai Nõmmik 
304 lk