EKSPERT HOIATAB: Ära kanna lennukis retuuse!

Paljud naised panevad lennukisse jalga retuusid, sest need on mugavad ning ei hakka pika reisi ajal kuskilt soonima. Paraku on see aga viga. Nimelt tagab õige riietus, et õnnetuse puhul jääd suurema tõenäosusega ellu. Kunstkiust valmistatud retuusid süttivad aga just kergemini põlema, vahendab Iltalehti. 

Lennundusele spetsialiseerunud reisitoimetaja ja kirjanik Christine Negroni avaldas hiljuti raamatu, kus räägitakse lennukite müstilisest kadumisest ning õnnetustest. Negroni on väga palju uurinud ka selle kohta, kuidas lennuõnnetuses suurema tõenäosusega ellu jääda. Tema sõnul on riske võimalik vähendada nendeks ettevalmistudes. Näiteks väga oluline on see, mis sul lennukis seljas on. 

Paljud naised panevad lennukisse jalga joogapüksid või retuusid, sest mugavates pükstes on tunduvalt mõnusam reisida. Tavaliselt valmistatakse sellised venivad püksid aga sünteetilistest materjalidest ning seetõttu pole need lennureisile just kõige õigem valik. Negroni sõnul süttib sünteetiline materjal väga kergesti põlema ning seega on õnnetuse korral suureks riskiks. Lennureisil tuleks eelistada pigem puuvillaseid või looduslikust kiust valmistatud rõivaid. 

Negroni teine turvalisust parandav nipp on seotud jalanõudega: õhku tõusmise ja maandumise ajal peaksid jalanõud kindlasti jalas olema. Nimelt on need lennu kõige ohtlikumad etapid. Õnnetuse korral peab lennukist põgenema ning sellel hetkel ei tasuks olla paljajalu. Maapind võib näiteks olla väga külm või kuum, kaetud naftaga või leekides. Jalanõud kaitsevad jalgu ning aitavad sul kiiremini põgeneda.