EMA MUUTIS LAPSE NIME, sest seda ei osatud hääldada

EMA MUUTIS LAPSE NIME, sest seda ei osatud hääldada

Oleme kuulnud igasuguseid lugusid veidratest emadest ja nende veel imelikumate nimedega lastest, kui see lugu on klass omaette. Nimelt pani üks naine oma lapsele nime, mida mitte keegi tema lähedastest hääldada ei osanud ning asi läks lausa nii kaugele, et ema pidi häbi silmis vastu võtma raske otsuse nimi 3 kuud hiljem ära vahetada.

Oleme kuulnud igasuguseid lugusid veidratest emadest ja nende veel imelikumate nimedega lastest, kuid see lugu on klass omaette. Nimelt pani üks naine oma lapsele nime, mida mitte keegi tema lähedastest hääldada ei osanud ning asi läks lausa nii kaugele, et ema pidi, häbi silmis, vastu võtma raske otsuse nimi kolm kuud hiljem ära vahetada.

USAst pärit Carri Kessler ja tema abikaasa said oma esimese tütre ja neil oli juba pikalt mõttes olnud nimi, millesse nad mõlemad väga kiindunud olid. Nad kuulsid seda Inglismaal, kus antud nimi on üsna populaarne ja seetõttu otsustasidki nad vastsündinud tütrele nimeks panna just Ottilie.

Sel hetkel aga, kui nad haiglas oma lähedastele uut ilmakodanikku tutvustama hakkasid, nägid nad nende näos vaid täielikku segadust. Kuna nimi ei olnud veel ametlik, otsisid nad igaks juhuks internetist veel kord nimesid, et mingi alternatiiv leida, kuid nad ei leidnud midagi, mis neile nii palju meeldiks kui Ottilie.

Nad püüdsid oma sõpradele ja sugulastele selgitada, et kui nime hääldada briti aktsendiga, kõlab see väga hästi ning tuleb lihtsalt harjuda. Kuna Carri ja kogu tema pere on aga ameeriklased, oli näha, et briti aktsent kellelegi neist harjumuspäraseks ei saa.

Mida enam Carri oma tütart inimestele tutvustas, seda rohkem hakkas ta tundma kahetsust. Tema viimaseks piisaks karikas oli see, kui tema vanaema tunnistas talle, et ta ei suuda mitte kuidagi uue sugulase nime meelde jätta ning tal on meenutuseks terve kodu Ottilie nimega märkmepabereid täis.

Asi läks nii hulluks, et Carri ei tahtnudki enam stressi tõttu oma tütart inimestele tutvustada. Esialgu kartis ta oma abikaasale sellest rääkida, kuid tuli välja, et ka tema tunneb samamoodi.

Nad mõtlesid pikalt uue lihtsama nime üle ning lõpuks aitas üks poolvõõras baaridaam Carril lõpliku otsuse teha: Ottiliest sai nüüd Margot. Kuidas aga nüüd sellest kõigile teistele teada anda? Meili teel muidugi!

Carri saatis kõigile enda sõpradele ja sugulastele lihtsa teate sõnumiga: “Hei! Mäletate tüdrukut nimega Ottilie? Tema nimi on nüüd Margot.”

Õnneks oli kõigi reaktsioon positiivne ning Carri ja tema abikaasa saavad nüüd pühenduda lapse kasvatamisele, mitte tütre nime häälduse õpetamisele.

Allikas: Metro.co.uk