Ilus nägu on märk viljakusest?

Mehed, kes vaatavad esmapilgul naise atraktiivset välimust, ei pruugigi tegelikult olla nii pealiskaudsed kui tundub, kirjutab Daily Mail.

Mehed, kes vaatavad esmapilgul naise atraktiivset välimust, ei pruugigi tegelikult olla nii pealiskaudsed kui tundub, kirjutab Daily Mail.

Teadlased väidavad, et mehed jahivad ilusaid naisi genotüübi tõttu. Nimelt näitab ilus nägu meestele, et naine on viljakas. Ellujäämisinstinkt ajab mehe selle naise juurde, kes on mehe hinnangul võimeline jätkama ta perekonda.

Vastupidiselt meestele ei tee naised otsuseid välimuse põhjal. Naised vajavad rohkem tõendeid selle kohta, kas mees on sobiv partner. Naised peavad enne otsuse tegemist välja selgitama, kas mees on pühendunud perele, kas tal on hea isiksus ja kas ta suudab perele elatist teenida.

Inimeste omavahelisi eelistusi välimuse põhjal uurisid Amsterdami ja Kenti ülikooli teadlased. Nad tegid 20 naise ja 20 mehe grupile katseid. Sihtgruppidele anti ülesandeid, mille käigus näidati neile pilte atraktiivsetest ja mitte nii atraktiivsetest vastassoo esindajatest. Samal ajal mõõdeti nende ajutegevust.

Meeste keskendumine ülesandele oli häiritud koheselt, kui nad nägid ilusa naise pilti. Naiste aju aga nägusate meeste piltidele ei reageerinud.

Teadlased väidavad, et nende katse tõestab, et meeste ilusate naiste eelistus on osa evolutsioonist.

 

Anneli Allikas-Parv