ILUSAMAD NAISED on viletsamad töötajad?

ILUSAMAD NAISED on viletsamad töötajad?

Tundub, et ilusamatel naisel oleks justkui mitmekesisem elu ja rohkem võimalusi, sest neid pannakse rohkem tähele. Aga kas neil on ka rohkem võimalusi valida töökohta ja teha paremat karjääri, või on hoopis vastupidi?  Äkki on elu ilusaid naisi hoopis ära hellitanud ja nad on harjunud kõike kergemalt saama ning ei viitsigi tööd teha ja õppida? 

Tundub, et ilusamatel naisel oleks justkui mitmekesisem elu ja rohkem võimalusi, sest neid pannakse rohkem tähele. Aga kas neil on ka rohkem võimalusi valida töökohta ja teha paremat karjääri, või on hoopis vastupidi? Äkki on elu ilusad naised hoopis ära hellitanud ja nad on harjunud kõike kergemalt saama ning ei viitsigi tööd teha ega õppida? 

Buduaar uuris neljalt firmajuhilt, kas ilusamad naised on tööl oma tulemuste poolest sama silmapaistavad. Seis jäi 3:1, mis tähendab, et kolm ülemust neljast on tähele pannud, et ilusad naised on viletsamad töötajad.

Veiko (41), ehituspoe osakonnajuhataja: Olen selle väitega nõus. Ilusad naised virisevad kõige üle – ei sobi neile vormiriietus ega palk. Lisaks on nad pidevalt haiged – vähemalt väidavad, et on haiged. Üldse on nad kapriissemad ja intriigitsejad. Samas, mehena tahad ju ikka ilusamat tööle võtta ja eks klientidel on hea meel, kui neid teenindab kaunim naine.  

Toomas (29), restorani mänedžer: Põhimõtteliselt olen nõus, olen sellega kokku puutunud, et ilusad on sõnakamad, sõjakamad ja pirtsutavad rohkem. Aga ma ei usu, et see alati nii on. Tõenäoliselt on asi selles, et ilusatel naistel on ka muu elu peale töö, koledamatel seda pole – neid ei jahi korraga kümned mehed ja ei tirise pidevalt telefonid, mis kutsuksid kohtama. Ilusad jooksevad reede õhtul nii vara töölt ära, kui vähegi saab – juba pool tundi enne tööpäeva lõppu ootab bemar ukse ees. Koledamad on need, kes siis löövad päeva kassa kokku ja sulgevad uksed – neil pole kuskile kiiret. Ilusatel käib ka meil siin restoranis pidevalt boyfriend‘e tööd segamas ja nendega on küll üldiselt rohkem jama. Aga ma olen ka tähele pannud, et kui on ilus ja tubli, siis see on topeltefektiga – ilus ja kompetentne teenindaja toob poole rohkem raha sisse kui näiteks vormist väljas koledate hammaste ja katkiste juustega teenindaja. Muide, see ei kehti mitte ainult naiste kohta, vaid ka meesteenindajate kohta.

Tarmo (36), reklaamiagentuuri juhataja: Ei ole küll märganud, et ilu ja kohusetunne või töökus kuidagi seotud oleks. Mina tean palju ilusaid naisi, kes on ka väga tublid ja hoolsad.

Maarika (36), ilusalongi omanik: Ma pole sellele varem mõelnud, aga kui nüüd mõelda, siis tõesti, minu stabiilsemad ja korralikumad töötajad ei pööra välimusele liigset rõhku. Ma sõnastaks selle nii, et mitte ilusad naised pole kehvemad, aga need, kes arvavad, et on väga ilusad ja kel on kõrge enesehinnang, nendega on raskem koostööd teha. Meil töötas siin administraatorina üks tantsija ja modell, kes pidas vastu neli päeva – ükski päev ei jõudnud õigel ajal tööle ja lisaks suutis ka sularahakassas paraja segaduse tekitada. Juba viiendal päeval küsis vabu päevi, sest vaja oli modellitööd teha – selle peale lõpetasime koostöö ära.

 

Buduaar.ee arhiiv